Elazığ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Elazığ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Elazığ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Elazığ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Elazığ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Elazığ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kayak sezonu geldiğinden beridir pek çok insan kayak merkezine akın etmektedir. Elazığ kayak merkezi de ülkemizin kayak merkezlerinden bir tanesidir. Elazığ kayak merkezi özellikle şehrin turizm gelirini oluşturan oldukça önemli bir kayak merkezidir. Dolayısıyla Elazığ kayak merkezini kış mevsiminde hem yerli hem de yabancı turistler tercih etmektedir. Elazığ kayak merkezinde kayak yapmak için birçok olanak bulunmaktadır. Bu kayak merkezine gelerek sevdiklerinizle çok güzel vakitler yaşayabilirsiniz. Elazığ kayak merkezi Hazarbaba kayak merkezi olarak bilinmektedir.

Elazığ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Elazığ kayak merkezine hem kara yolu ile hem de hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ kayak merkezi Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Sivrice ilçesine giden birçok toplu taşıma araçları yer almaktadır. Elazığ merkezine geldikten sonra toplu taşıma araçlarını kullanarak Sivrice ilçesine gelebilirsiniz. Bunun için hem otobüs ile hem de minibüs ile Elazığ kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu kayak merkezi Elazığ'ın merkezine 38 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu kayak merkezinin Sivrice merkezine ise uzaklığı 8 kilometredir.

Şehir dışından bu kayak merkezine yine otoyolları kullanarak kara yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir dışından gelecek yolcular Elazığ havalimanına uçuş gerçekleştirerek hava yolu ile ulaşım sağlayabilirler. Hava yolu ile Elazığ kayak merkezine geldikten sonra buradan transit geçişleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz Elazığ havalimanından araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Araç kiralayarak Sivrice ilçesine gelebilir ve buradan direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivrice ilçesi yazan tabelalar havalimanından çıktıktan sonra yer almaktadır. Dilerseniz buradan itibaren navigasyon da kullanabilirsiniz. Navigasyon yardımı ile Elazığ kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

2021 Elazığ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

2021 yılı itibari ile Elazığ kayak merkezine giriş yalnızca telesiyej ile giriş sağlanmaktadır. Telesiyej fiyatı ise günlük olarak sınırsız bir şekilde 30 lira olarak belirlenmiştir. 30 TL karşılığında Elazığ kayak merkezine giriş sağlayabilirsiniz. Ayrıca 18 Ocak ile 3 Şubat arasında Elazığ kayak merkezine ücretsiz kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yalnızca bu tarihler itibari ile ücretsiz bir şekilde bu kayak merkezine giriş yapabilirsiniz.

2021 yılı itibari ile Elazığ kayak merkezi çevresinde pek çok otel bulunmaktadır. Bu otellerin ise fiyatları ortalama olarak değişkenlik göstermektedir. Elazığ kayak merkezi çevresinde ki otel fiyatları ortalama olarak 150 TL'dir. Bu otel fiyatı ortalama olarak belirlenmiş olup fiyatlar otelden otele değişkenlik göstermektedir.

Elazığ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Elazığ şehrinde kayak sezonu 18 Aralıkta başlamaktadır. 18 Aralıkta başlayarak bahar mevsimine kadar devam etmektedir. 18 Aralık tarihinden önce otellere rezervasyon yaparak burada ki kayak merkezi sezonuna katılabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizi online bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Elazığ Kayak Merkezi Kayak Takımı Kiralama Fiyatları

Elazığ kayak merkezine geldikten sonra burada kayak takımları kiralama şansınız bulunmaktadır. Eğer bir kayak takımınız yoksa bu kiralama işlemi için ücretler şu şekildedir;
- Kayak takımı kiralama: 40 TL
- Snowboard kiralama: 40 TL
- Kızak kiralama (günlük) : 30 TL
- Jet Snow Kiralama (10 dakikalık): 30 TL

Bu fiyatlar çocuklar için ise değişkenlik göstermektedir. Çocuk ziyaretçiler için de kayak kiralama ücretleri şu şekildedir;
- Çocuk kızağı kiralama (günlük): 20 TL

Bu fiyatlar 2021 yılı için geçerlidir. Güncel fiyat listesi bu şekilde belirtilmiştir. Elazığ kayak merkezinde telesiyej ve kayak takımını birlikte günlük sınırsız kiralama şansınız da vardır. Telesiyej ve kayak takımı kiralama günlük sınırsız ücreti ise 80 lira olarak belirlenmiştir. Pek çok ziyaretçi bu avantajlı fiyatlardan yararlanmaktadır.

Elazığ Kayak Merkezi Kayak Eğitimi ve Fiyatları

Ayrıca yine kayak için eğitim şansı da vardır. Hiç kayak bilmeyen ziyaretçiler için Elazığ kayak merkezinde kayak eğitimi verilmektedir. 1 saatlik bir kayak eğitimi ile siz de sevdiklerinizle birlikte muhteşem bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca hem kayak hem de snowboard eğitimi almak mümkündür. 1 saatlik eğitim ile kayağı kısa süre içerisinde öğrenerek doyasıya gün boyu eğlenceye katılabilirsiniz.

Elazığ kayak merkezinde 1 saatlik uzman ekipten alacağınız kayak dersinin ücreti 100 TL'dir. 100 TL karşılığında kayağı tamamen öğrenebilirsiniz. Ardından kayak takımı kiralayarak burada muhteşem dakikalar yaşayabilirsiniz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS