İçmeler Nerede, Nasıl Gidilir? İçmeler Gezilecek Yerler Nelerdir?

İçmeler Nerede, Nasıl Gidilir? İçmeler Gezilecek Yerler Nelerdir?

İçmeler Nerede, Nasıl Gidilir? İçmeler Gezilecek Yerler Nelerdir?

İçmeler, Marmaris bölgesinin önemli tatil beldelerinden biridir. Konaklama ile plaj imkanları burada fazla olduğu için tatilciler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında Marmaris'e yakın olması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Marmaris ile İçmeler arası yaklaşık 8 km'dir. Buraya minibüs seferleri de bulunmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçmeler Nerede, Nasıl Gidilir?

İçmeler Ege Bölgesinde yer alan Muğla ilinin Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Marmaris ilçesinin güneybatı bölgesinde yer almaktadır. Burası yeşili ve denizi ile tatilcilerin dikkatini çekmektedir. 

İçmeler Bölgesine en yakın havalimanı Muğla Dalaman'da bulunur. Dalaman Havalimanı ile İçmeler beldesinin arası yaklaşık 103 km'dir. Dalaman havalimanına Türkiye'den dünyanın farklı yerlerinden uçak seferleri yapılabilmektedir.

Dalaman Havalimanında indikten sonra İçmeler beldesine özel araç ile gidilecekse yolculuk yaklaşık 1 saat 15 dakika kadar sürmektedir. İçmelere toplu taşıma ile gitmeyi düşünenlerin önce Marmaris'e gelmesi gerekmektedir. Marmaris'e havalimanından HAVAŞ ya da MUTTAŞ ile gidilebilmektedir. Bunun dışında taksi ile ya da araç kiralayarak da gitmek mümkündür.

HAVAŞ ile MUTTAŞ servisleri saat başı kalkmaktadır. Bunun dışında eğer yolcu yoğunluğu fazla olursa ek seferler de konulabilmektedir. Buradan Marmaris'e gidiş yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Marmaris'ten İçmelere gitmek ise yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

İçmelere karayolu üzerinden geleceklerin Muğla yolunu ya da Fethiye yolunu tercih etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında Türkiye2nin her yerinden kara yolu ile bölgeye gelmek mümkündür. 

İçmeler, Marmaris ilçesinin güneybatı kesiminde yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezinden İçmelere otobüs ve minibüs kalkmaktadır. Marmaris Datça karayolu üzerinden de içmelere gidilebilmektedir.

İçmeler ile Marmaris arası yaklaşık 7 km'dir. İzmir ile İçmeler arası yaklaşık 272 km'dir. Ankara ile arası yaklaşık 659 km'dir. İstanbul ile arası yaklaşık 795 km'dir. 

Marmaris ile Bodrum arasında sefer yapan deniz otobüsleri ile de İçmelere gidilebilmektedir. Marmaris'in büyük bir marinası vardır. Bu nedenle Bodrum ya da Datça'dan buraya arabalı feribotlar da gelebilmektedir.

İçmeler Gezilecek Yerler Nelerdir?

İçmeler tatil beldesinde çok fazla otel ve pansiyon bulunmaktadır. Marmaris bölgesinin önemli turizm bölgelerinden bir tanesidir. Koyları ve plajları da oldukça güzel ve temizdir. İçmelerde konaklamayan turistler bile bölgeye gelerek buranın denizini ve plajını kullanmaktadır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Burada doğa ile denizin muhteşem uyumunu görürsünüz. Bu sebeple manzarası da oldukça güzeldir. Karşı kısımda küçük adacıkları bulunmaktadır. Bunun yanında çevresinde bulunan ormanların yüksek tepeleri sayesinde tatilciler doğa ile iç içe zaman geçirebilirler.

Bu bölgede pek çok alış veriş mağazası da yer almaktadır. Buraya gelen turistler mağazalardan da alışveriş yapabilmektedir. İçmeler bölgesinde bulunan kanallardan denize tatlı su akmaktadır. Bu durumda beldeye ayrı bir hava katmaktadır.

İçmeler bölgesine gelen yerli ve yabancı turistler gün boyunca deniz ve güneşin tadını çıkarabilirler. Tatilcilerin ihtiyaç duydukları her şey belde de bulunur. Bu nedenle başka bir yere gitme ihtiyacı duymazlar. Bölgede su sporları da yapılabilmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Burada deniz paraşütü, kano, muz gibi su sporları çok ilgi görmektedir. İçmeler beldesinden çevrede bulunan koylara tekne turları da düzenlenmektedir. Bunlara katılarak güzel vakit geçirmeniz mümkündür. 

Dalyan ile İztuzu plajına yapılan tekne turları İçmeler beldesinde de yapılmaktadır. İçmeler bölgesinde çok fazla kulüp ve disko bulunmaz. Çoğunlukla beldede bulunan 5 yıldızlı otellerde çeşitli aktiviteler ve animasyonlar yapılmaktadır. Genelde belde de sakin mekanlar bulunmaktadır. 

Marmaris bölgesi ülkemizin gezilmesi gereken turistik ilçelerinden bir tanesidir. Bu nedenle plajları ve mavi koyları ile de ünlüdür. İçmeler sahili de denize girmek için uygun olan yerlerden biridir. Buranın manzarası da oldukça güzeldir.

İçmeler plajı, Marmaris'e giden herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. İçmeler plajında denize girmek ücretsizdir. Muhteşem manzarası ve plajın ücretsiz olması nedeni ile yerli ve yabancı turistler burayı tercih etmektedir. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Marmaris İçmeler plajı ile merkez arasında yaklaşık 8 km mesafe bulunmaktadır. Bu plaj Marmaris merkeze yakın olması sebebi ile genellikle tercih edilmektedir. Burası temiz ve mavi denizi ve kumlu plajı ile dikkatleri çekmektedir. 

İçmeleri kuş bakışı görmek isteyen kişilerin mutlaka İçmeler Aşıklar Tepesine çıkması gerekmektedir. Buradan manzara oldukça güzeldir. İçmeler Yürüyüş Yolu da bölgede uzun yürüyüşler yapmak isteyenlerin görmesi gereken yerlerdir. Bu yürüyüş yolu Marmaris merkeze kadar devam etmektedir.