Salda Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Salda Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Salda Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Salda Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Salda Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Salda Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Özellikle okulların ara tatil dönemine girmesi ile ailelerin nefes alabilecekleri yerlerden biri salda kayak merkezidir. Özellikle kış aylarının ilk karının düşmesi ile Salda kayak merkezine de talep artmaktadır.

Salda Kayak Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kayak merkezi diğer birçok kayak merkezinden farklı olarak sıcak bir coğrafyada bulunmaktadır. Özellikle Güney batı bölgesinden bulunmasına rağmen aşırı kar yağısı almaması beklenir. Fakat bulunduğu konum itibari ile bu durum tam tersidir. Ege bölgesinin burdur salda alanında bulunan bu kayak merkezi yılın birçok anının da ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Bu kayak merkezi daha çok günü birlik turizm işlevi görmektedir. Fakat Türkiye sınırlarında bulunan bu kayak merkezinin diğer birçok kayak merkezinden ayıran özelliği kesinlikle göl manzarasında sahip olmasıdır. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen salda gölü bu kayak merkezinin manzarasını oluşturmaktadır.

Salda Kayak Merkezi Nerede?

Türkiye’nin kuzey ego bölgesinde bulunana bu kayak merkezi il olarak burdur ilinin sınırlarında yer almaktadır. Kayak merkezinin coğrafyası ve doğasının tamamlayıcısı olarak salda gölü görülmektedir. Bu nedenle salda gölü salda kayak tesis için çok önemlidir. Genellikle ulaşımında aşırı karlanma ve kaza durumlarında rastlanmaz. Fakat hem tesisi hem de burdur belediyesi tarafından özenle yolar temizlenmektedir.

Nasıl Gidilir?

Kayak merkezinin tam konumu olarak burdurun yeşil ova ilçesinde yer almaktadır. Eşeler yaylasının tınaz tepe konumunda kaya merkezinin açık adresi olarak kullanılabilir. Merkeze hususi araç ile gidilmesi gerekiyorsa en garanti yol ilk olarak burdur iline ulaşmak gerekir. Burdur ilinin merkezinden GPS cihazı veya tabelaların takibi ile salada kayak merkezine gidilebilir.

Seyahat sırasında hız yapılmamasında önem vardır. Her ne kadar belediye tarafından sürekli çalışmalar olsa da kaymalar ve savrulmalar olağan durumlardır. Bireylerin hususi araçları ile tabelaları takip etmesi ile birlikte kolaylıkla Salda kayak merkezinin girişini bulmak mümkün olmaktadır.

2021 Salda Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Salda gölüne giriş yapmak için birçok yerde olduğu gibi ücretsizdir. Fakat aletlerin kullanılması ücretlidir. Bu ücretlendirme tabelasında göre en ucuz ve toplulukla kullanılabilecek alet kızaktır. Ücreti 30 liradır.

Fakat kıyafetleri ve diğer ek aletler olmadan kullanılması kesinlikle tehlikelidir. Yani tam olarak bütün kıyafet ve eşyalarının kullanılması yaklaşık kişi başı 150 lira olarak belirlenmiştir. Bu kullanımlar saatlik değil günlüktür. 12 yaşının altında olan bireylerden üret tahsis edilmemektedir.

Konaklama için salda kayak tesisinde her bütçeye uygun yöntemler bulunmaktadır. Apart otel ve otel imkânları tesis tarafından tüm misafirlerine sunulmaktadır. Fakat apart otel ve otellerin her ikisi de kişi başından ücretlendirme yapar.

Özellikle günlük fiyatları göz önüne alındığında her şey dahil 150 lira ve üstünde olmaktadır. Özellikle açık hava mangalı gibi yemek ziyafetleri bu oteller için bir gelenektir. Sabah ve akşam yemekleri açık büfe olarak servis edilmektedir.

Salda Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Salda kayak sezonun karın ilk olarak düştüğü ayda açılmaktadır. Yani kış ayarına girilmesi ile muhtemelen kayak sezonunun da başlaması muhtemeldir. Özellikle kış aylarından en yoğun olduğu gün genellikle yılbaşıdır. Ülkenin her yerinden ziyaret edilmesi nedeni ile bu günlerde tedbirler en üst seviyeye ulaşmıştır.

Ayrıca teleferik imkânının da olması nedeniyle oldukça uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün olmaktadır. Bireylerin bu tesisi ziyaret etmelerine belli başlı birkaç kriter vardır. Öncelikle uzak yerlere seyahat edilmesinin kış aylarında oldukça zor olması ilk nedenidir. İkinci neden ise birçok kayak tesisine göre daha ucuz ve uygun ücretli olmasıdır.

Salda Kayak Merkezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Salda kayak merkezinde ziyaretçilerin ve çalışanlarının sağlığını korumak için birkaç kural koymuştur. Bu kuralların başında ilk olarak çocuk ve yaşlıların oldukça suratlı kayak yapılan pistlerden uzak durulması gerektiğidir. Salda kayak merkezi sırf bu durumlar için kayak pistlerine güvenlik görevlileri yerleştirmiştir.

Ayrıca geceleri yıldızları gözlemlemek veya yürüyüş yapmak isteyen bireyler için de birkaç önlem alınmıştır. Öncelikle salda kayak merkezi çalışanlarınca tüm sarkıtlar temizlenip tüm tümsekler düzeltilmiştir. Ayrıca kış aylarında kazaların engellenmesi için sürekli yol çalışmaları yapılmaktadır. Kayak pistlerinde Spor yapmak isteyen bireylere özel kıyafet ve korunaklı giysiler takılması önerilmektedir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS