Viyana'da gezilecek yerler - Viyana'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Viyana'da gezilecek yerler - Viyana'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Viyana'da gezilecek yerler - Viyana'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Avrupa'nın en güzel ve en ünlü şehirlerinden biri olan Viyana her yıl binlerce turisti ağırlayan bir şehirdir. Viyana Avusturya'nın başkenti ve Avusturya'nın en yoğun nüfusa sahip olan şehridir. Viyana'da gezilecek görülecek yerler Türk tarihi açısından da fazladır. Türk tarihi açısından önemli bir şehir olan Viyana'ya giderek tarihi yerleri mutlaka görmelisiniz. Peki, Viyana'da gezilecek yerler neresidir? Viyana'da ne yapılır? İşte Viyana seyahat rehberiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Avusturya'nın başkenti olan Viyana doğal güzelliği bakımından dikkat çeken bir şehirdir. Viyana'ya gidebilmek için vize prosedürü uygulanmaktadır. Vize prosedürlerini yerine getirerek Viyana'ya uçakla direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Viyana'da Gezilecek Yerler

1) Prater

Belkide Viyana'ya geldikten sonra ilk uğramanız gereken yerlerin başında yer alan Prater muhteşem bir dönme dolaptır. Dünyaca ünlü ola bu eğlence parkına giderek ailecek veya arkadaşlarınızla muhteşem bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Viyana'nın en ünlü hatta sadece Viyana değil Avrupa'nın en ünlü eğlence merkezlerinden olan Prater'i mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

2) Aziz Stefan Katedrali

Viyana'da yer alan katedrallerden biri olan Aziz Stefan katedrali 12. yüzyılda inşa edilmiş olan bir tarihi katedraldir. Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız Aziz Stefan katedrali tam da size göre. Katedralin çatısında renkli renkli semboller yer almaktadır. Katedrali bol bol fotoğraflayabilir ve kendinize bir hatıra oluşturabilirsiniz. Bu katedral Viyana'nın en ünlü sembollerinden biri olarak gösterilmektedir.

3) Hofburg Sarayı

Viyana'da ki en önemli yapılardan biri olan Hofburg sarayı 13. yüzyılda inşa edilmiş olan eski bir saraydır. Orta çağ'da bir savunma kalesi olarak Viyana'ya inşa edilen bu saray Avrupa tarihinin de önemli saraylarından biri olmuştur. Günümüzde Avusturya cumhurbaşkanının ikamet ettiği bu sarayı gezerek deneyimleyebilirsiniz. Hofburg sarayının yaklaşık olarak 600 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Avusturya'nın en ünlü saraylarından olan Hofburg sarayını mutlaka gezmelisiniz.

4) Ringtrasse

Viyana'nın tarihi şehir merkezinden olan Ringtrasse bir bulvar olarak inşa edilmiştir. Bu bulvarın ise yaklaşık olarak 5 kilometre uzunluğu bulunmaktadır. Bulvar üzerinde oldukça ünlü yapılar bulunmaktadır. Burayı ziyaret ettikten sonra müze ve restoran gibi pek çok yeri aynı anda ziyaret edebilme imkanına sahip olacaksınız. Ringtrasse Avrupa'nın en güzel caddelerinden olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca turistlerin de en çok gezdiği yerlerden biri olarak bilinmektedir.

5) Belvedere Sarayı

Sadece Viyana'nın değil aynı zamanda Avusturya'nın en ünlü saraylarından olan Belvedere sarayı 1668 yılında yapımına başlanmış olan bir saraydır. Barok mimarisinin en güzel örneklerinden olan Belvedere sarayı 1745 yılında bitirilmiş olan bir saraydır. Belvedere sarayı Viyana'nın en önemli yerinde bulunmaktadır. Oldukça güzel bir bahçeye sahip olan bu sarayı mutlaka görmelisiniz.

6) Opera Binası

Opera seviyorsanız eğer opera binası tam da size göre bir yer. Viyana opera binası yaklaşık olarak 1700 koltuktan oluşan oldukça büyük olan bir binadır. Bu binada sanata doyacaksınız. Sadece opera değil aynı zamanda bu binada bale gösterileri de yapılmaktadır. Turistik gezilerden olan opera binasını ziyaret etmek için sabah 9 ila öğleden sonra 5'e kadar ziyaret etme şansınız bulunmaktadır. Opera binası pazar günleri kapalıdır. Günlük olarak oldukça fazla ziyaretçisi olan bu bina görülmeye değer olan bir binadır.

7) Albertina Müzesi

Viyana'da müzeler de oldukça meşhurdur. Albertina müzesi Viyana'nın ünlü müzelerinden biridir. Yaklaşık olarak 65 bin çizimin olduğu bu müze büyük bir müzedir. Taş baskı ve ağaç baskı gibi örnekler de bu müzede yer almaktadır. Viyana'nın en güzel yerlerinden olan Albertina müzesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Viyana'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

1) Viyana Müzelerini Görün

Viyana'ya kadar gitmişken Viyana'nın müzelerini görmeden gitmek olmaz. Viyana müzeleri şehrin en önemli ve en çok ziyaret edilen yapıları arasında yer almaktadır. Viyana müzeleri Avrupa'nın en ünlü müzeleri arasında yer almaktadır.

2) Prater Parkında Eğlenin

Prater parkına giderek doyasıya eğlenebilirsiniz. İster ailecek isterseniz de arkadaşlarınızla muhteşem dakikalar yaşayacağınız prater parkında güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Prater parkı Avrupa kıtasının en ünlü eğlence yerleri arasındadır.

3) Klasik Müzik Orkestralarını Dinleyin

Viyana'da klasik müzik orkestraları bulunmaktadır. Eğer klasik müzikten hoşlanıyorsanız klasik müzik orkestralarından birine giderek orkestraları dinleyebilirsiniz. Viyana'da yapılacak en iyi aktivitelerden olarak bilinmektedir.