Yunanistan'da gezilecek yerler - Yunanistan'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Yunanistan'da gezilecek yerler - Yunanistan'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Yunanistan'da gezilecek yerler - Yunanistan'da ne yapılır? Yapılacaklar listesi

Yunanistan Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Akdeniz'e kıyısı olan Yunanistan aynı zamanda ülkemize de komşu olan bir ülkedir. Ülkemizden Yunanistan'a her yıl binlerce kişi gitmekte ve bu ülkede tatil yapmaktadırlar. Yunanistan'a gitmek için ise Schengen vizesi alınma şartı bulunmaktadır. Yunanistan'a gitmek isteyenler ise tatil planlarını yaparken gezilecek görülecek yerlerin listesini yapmaktadırlar. Peki, Yunanistan'da gezilecek yerler neresidir? Yunanistan'da ne yapılır? İşte Yunanistan'da gezilecek görülecek yerler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yunanistan Avrupa'da en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Yunanistan aynı zamanda ülkemize de yakın olan Yunan adaları ile yaz turizmini canlandırmaktadır. Yunan adalarına Türk vatandaşlarına yönelik vize prosedürü farklıdır. Kapı vizesi alarak direkt olarak Yunan adalarına gidebilirsiniz.

Yunanistan'da Gezilecek Yerler

1) Yunan Adaları

Ülkemize de oldukça yakın olan Yunan adalarına gemi ile ulaşmak mümkündür. Yunan adalarına giriş yapabilmek için sadece Türk vatandaşlarına özgü olan kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Kapı vizesini de almak kolay olduğundan dolayı Yunan adalarına direkt olarak giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz adaya giriş yaptıktan sonra bu adalarda güzel keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yunan adalarında aynı zamanda yazın muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

2) Knossos Sarayı

Yunanistan'da bulunan en meşhur saraylardan biridir. Knossos sarayı Girit uygarlığı zamanında inşa edilen bir saraydır. Eğer tarihi yerleri gezmekten hoşlanıyor ve keyif alıyorsanız Knossos sarayına mutlaka uğramanız gerekmektedir. Knossos sarayı yaklaşık olarak 20 bin metrekarelik alanda bulunmaktadır. Oldukça eski bir saraydır. Yunanistan'ın en eski ve en meşhur sarayı olan Knossos sarayını gezerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.

3) Delos

Yunanistan'da ki en arkeolojik yerlerden biri olan Delos da görmeniz gereken yerlerdendir. Tapınak ve ev kalıntılarının yoğun olarak bulunduğu bu noktada daha pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Delosun bulunduğu yer yerleşime açık bir yer değildir. Fakat Delos'u direkt olarak görebilmek mümkün. Günümüzde Yunanistan'a uğrayan turistlerin ilk olarak uğradığı yerlerden biri olan Delos oldukça ilginç bir bölgedir. Ayrıca Yunan tanrılarının da Delos'da olduğu bilinmektedir. Apollo ve Artemis'in Delos'da doğduğu söylenmektedir.

4) Atina

Atina Yunanistan'ın başkentidir. Nüfusun önemli bir bölümünün yaşadığı Atina Yunanistan'ın en popüler şehridir. Dolayısıyla Yunanistan'a uğradıktan sonra başkent Atina'yı mutlaka gezmelisiniz. Oldukça fazla tarihi mekanlara sahip olan Atina ülkenin en işlek yerlerindendir. Ayrıca Atina'da pek çok müze de yer almaktadır. Eğer müzeleri gezmeyi seviyorsanız Atina'ya uğrayarak Yunan kültürünü yakından tanıyabilir ve bu müzeleri gezebilirsiniz.

5) Selanik

Yunanistan'da uğramanız gereken yerlerden birisi de Selanik'tir. Selanik'te Atatürk'ün doğmuş olduğu ev bulunmaktadır. Atatürk'ün doğduğu ev günümüzde Türk konsolosluğunun olduğu alandadır. Dolayısıyla Türk konsolosluğuna giderek Atatürk'ün doğduğu evi de Selanik'te görebilirsiniz. Selanik Yunan kültürünün hakim olduğu bir şehirdir. Şehirde daha pek çok tarihi yapıyı da görüntüleyebilirsiniz. Yunanistan'ın en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Selanik her yıl binlerce turisti misafir eden bir şehirdir.

6) Akropolis

Akropolis Yunanistan'ın başkenti Atina'da bulunan tarihi bir yapıdır. Yunan tapınaklarının en net örneklerinden biri olan Akropolis yoğun turistlerin olduğu bir bölgedir. Akropolis'e tırmanarak çıkıyorsunuz. Tırmandıktan sonra muhteşem bir Atina manzarası sizleri bekliyor. Daha önce görmediğiniz tarihi güzelliklerden biri olan Akropolis mutlaka uğranması gereken yerlerdendir. Akropolis belkide Yunanistan'da görebileceğiniz en güzel yerlerdendir.

Yunanistan'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

1) Yunan Adalarını Gezin

Yunan adalarını gezerek muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Yunan adaları ülkemize de oldukça yakındır. Ülkemize yaklaşık olarak 500 metre ilerisinde bulunan Yunan adaları mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. Yunan adalarını gezerek muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

2) Atatürk'ün Doğduğu Evi Görün

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu ev Selanik'te bulunmaktadır. Selanik'te yer alan Türk konsolosluğuna giderek Atatürk'ün doğduğu evi görebilirsiniz. Selanik'te en çok gezilen yerlerden biri olan Atatürk'ün doğduğu ev tüm orijinalliği ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

3) Yunan Tapınaklarını Ziyaret Edin

Yunan tapınakları dünyaca ünlü ve meşhur olan tapınaklardır. Yunan kültürünü yakinen takip edebilmek için bu tapınakları ziyaret edebilirsiniz. Yunan tapınaklarında bol bol fotoğraf çektirerek muhteşem bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz.

4) Atina'da Gece Hayatı

Eğer gece hayatından hoşlanıyorsanız Atina'ya giderek gece kulüplerine giderek doyasıya eğlenebilirsiniz.