Son dakika... Çeşme açıklarında mahsur kalan göçmenler için kurtarma operasyonu

Son dakika... Çeşme açıklarında mahsur kalan göçmenler için kurtarma operasyonu © AA

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Çeşme ilçesi açıklarındaki Boğaz Adası'nda mahsur kalan 34 düzensiz göçmeni kurtardı. Alınan bilgiye göre, Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Çeşme ilçesi açıkları Boğaz Adası'nda bir grup düzensiz göçmenin mahsur kaldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı unsurlar, düzensiz göçmenleri kurtarmak için operasyon başlattı. Operasyon sonrası düzensiz göçmenlerin götürüleceği Çeşme Ulusoy Tır Park'ında da hazırlık yapıldı, sağlık ekipleri hazır bekletildi. Adaya helikopterlerle insani yaşam malzemeleri bırakan ekipler, daha sonra çocuk ve kadınlara öncelik vererek kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Boğaz Adası'na 7 kez sorti yapan 2 helikoptere alınan 34 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.

Düzensiz göçmenler arasındaki hamile kadın, Çeşme Devlet Hastanesine kaldırıldı, 4 kişi de kontrol amacıyla hastaneye gönderildi. Çeşme Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına götürülen diğer göçmenlere ise giyecek ve yiyecek yardımı yapıldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz...
 
LG
MD
SM
XS