Son dakika... Dışişleri'nden Pentagon Sözcüsü'ne sert yanıt: Saçmalamaya devam etmiş

Video: Son dakika... Dışişleri'nden Pentagon Sözcüsü'ne sert yanıt: Saçmalamaya devam etmiş
<a class="in-news-link" href="/disisleri-bakanligi" target="_blank" title="Dışişleri Bakanlığı haberleri">Dışişleri Bakanlığı</a> Sözcüsü <a class="in-news-link" href="/hami-aksoy" target="_blank" title="Hami Aksoy haberleri">Hami Aksoy</a>, "<a class="in-news-link" href="/pentagon" target="_blank" title="Pentagon haberleri">Pentagon</a> Sözcüsü saçmalamaya devam ediyor. PYD/<a class="in-news-link" href="/ypg" target="_blank" title="YPG haberleri">YPG</a>’nin PKK bir parçası olduğu ortaya konuldu" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Pentagon Sözcüsü saçmalamaya devam ediyor. PYD/YPG’nin PKK bir parçası olduğu ortaya konuldu" dedi.

Dışişleri'nden Pentangon'a Afrin tepkisi: "Sözcü saçmalamaya devam etmiş" açıklamasında bulunuldu. 

Pentagon Sözcüsü Manning'in, terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden olarak bilinen ve Mazlum Kobani adını da kullanan Şahin Cilo kod adlı Ferhad Abdi Şahin’i "General Mazlum" olarak tanımlaması tartışmalara yol açmıştı.

Açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD-Türkiye arasında gerçekleştirilecek çalışma gruplarına ilişkin, "Suriye-Menbiç konularının ele alınacağı ilk toplantı 8-9 Mart tarihlerinde Washington’da yapılacak" diye konuştu. Pentagon Sözcüsü’nün açıklamalarına da değinen Aksoy, "Pentagon Sözcüsü saçmalamaya devam ediyor. PYD/YPG’nin PKK bir parçası olduğu ortaya konuldu" dedi. Hami Aksoy, "Salih Müslüm hangi ülkede bulunursa bulunsun peşinden koşmaya devam edeceğiz" diye de ekledi.

Aksoy, "Fırat Kalkanı ve İdlib bölgesinde 9 farklı noktada 170 bin kişilik kamp kuruluyor" ifadelerini de kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS