Son dakika... Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz öldü

Son dakika... Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz öldü

Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti. Beykoz Konakları'ndaki villada başından vurulmuş halde bulunan Yılmaz'ın intihar ettiği şüphesi ağırlık kazandı. İnceleme yapan polis ekipleri, cinayeti de ihtimal dışı tutmuyor. Mesut ve Berna Yılmaz oğullarının ölüm haberini bulundukları ABD'de aldı.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz, Beykoz Konakları'ndaki evinde, başından vurulmuş olarak bulundu. Yılmaz'ın intihar ettiği şüphesi üzerinde duruluyor.


Sabah gelen temizlikçi buldu


Dün gece korumaları tarafından bırakıldığı evinde yalnız olduğu belirtilen Yılmaz'ı saat 09.00'da eve gelen temizlikçi ölmüş halde buldu. Yılmaz'ın silahla vurulmuş halde bulunması üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Yavuz Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. 


Yılmaz'ın ölmüş halde bulunduğu evinde, Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cinayet Bürosu polisleri incelemelere başladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve istanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da olay yerine gelerek çalışmalara nezaret etti.


Yavuz Yılmaz'ın yaşamını yitirdiği olay yerinden ilk fotoğraflar


Mesut ve Berna Yılmaz haberi ABD'de aldı


Kısa bir süre önce ABD'ye giden Mesut ve Berna Yılmaz da oğullarının ölüm haberini burada aldı ve hemen dönüş yoluna geçti.


Başına bir el ateş edildiği belirlendi


Olay yerinde bulunan CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı'nın aktardığına göre, Yavuz Yılmaz başının sağ yanından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu. İntihar şüphesine ağırlık verilen olayda polis ekipleri cinayet ihtimalini de araştırıyor. Yavuz Yılmaz'ın korumaları, verdiği ilk ifadede "Silahı başucunda bulduk" dediler.


Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz kimdir?


Cenazesi Adli Tıp'a kaldırıldı


Olay yerindeki incelemelerin ardından Yavuz Yılmaz'ın cenazesi villadan alınarak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.


Kameralar inceleniyor


Yavuz Yılmaz'ın babasına ait olduğu öğrenilen Beykoz Konakları'ndaki villada yalnız olduğu, evin çalışanlarına bir gün önce izne gönderdiği öğrenildi. Dün akşam saatlerinde şoförü ve korumaları tarafından bırakıldığı evin çevresindeki tüm güvenlik kameraları polis tarafından incelemeye alındı. Cinayet olasılığını da gözönünde tutan polis ekipleri, eve gelen kimse olup olmadığını araştırıyor.Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu hayatını kaybetti


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yavuz Yılmaz'ın ölümüyle ilgili TBMM Genel Kurulu'nda bilgi verdi. Yılmaz'ın saat 09.00 sıralarında ölüm haberinin kesinleştiğini belirten İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul Emniyet Müdürünün olay yerine gittiğini, incelemelerin sürdüğünü bildirdi. Mesut Yılmaz'ı aradığını, ABD'de bulunan Yılmaz'ın haberi alınca dönüşe geçtiğini ve şu anda uçakta olduğunu ifade eden Soylu, Mesut Yılmaz'ın kardeşleriyle görüşüp baş sağlığı dilediğini, yapılabileceklerle ilgili yanlarında bulunduğu mesajı verdiğini aktardı. Bakan Soylu, şunları söyledi: "Eski başbakanlarımızdan, eski Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ın ve Berna Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz, bu sabah 09.00'da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği bilgi doğrultusunda vefat etmiş olduğunu öğrenmiş olduk. Gerek İstanbul Valimiz gerek İstanbul ve Beykoz emniyet müdürlerimiz ile teması kurduk, olay yerine intikal ettiler. Sayın Ahmet Mesut Yılmaz şu anda ABD'den dönüyor, uçak yolculuğunda. Amcalarıyla temas kurduk. Allah rahmet eylesin. Olayla ilgili arkadaşlarımızın gerekli çalışmaları sürüyor. Ben de bütün Yılmaz ailesine ve özellikle Mesut Yılmaz'ı sevenlere başsağlığı diliyorum" dedi.


TBMM'de Yavuz Yılmaz için başsağlığı ve taziye mesajları


Bütçe görüşmelerinin devam ettiği TBMM'de, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile yerlerinden söz alan AK Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleri de başsağlığı dileklerini iletti.


Öte yandan aralarında Abdurrahim Albayrak ve Mustafa Sarıgül'ün de bulunduğu Yılmaz ailesinin yakınları, haberi alır almaz Beykoz'daki eve akın etti.İçişleri Bakanı Soylu, Mehmet Yavuz Yılmaz'ın ölüm haberini doğruladı


Yavuz Yılmaz kimdir?


Yavuz Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin eski başbakanı Mesut Yılmaz'ın oğludur. 1979 yılında doğmuştur. Yavuz Yılmaz'ın 7 Haziran 2015'te yapılan seçimlerde CHP'den milletvekilliği için adı geçmiş, ancak aday olamamıştır. Yavuz Yılmaz nişanlandığı sunucu Neşe Sapmaz ile 3 yıl birlikteliğin arkasından ayrılmıştı. Yavuz Yılmaz'ın kardeşi Emir Hasan Yılmaz ile CFS İstanbul Yatırım A.Ş isimli bir şirketleri vardı. İki kardeş bir ara İstanbul'daki üçüncü havalimanında hafriyat işi de yapmıştı.Mesut Yılmaz kimdir?


Yavuz Yılmaz'ın babası Mesut Yılmaz, 48., 53. ve 55. Hükümetlerinin Başbakanı, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı ve Rize Milletvekiliydi. Mesut Yılmaz, Turgut Özal hükümetlerinde de enformasyondan sorumlu Devlet Bakanlığı, Hükümet Sözcülüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı yaptı. 15 Haziran 1991'de Anavatan Partisi Genel Başkanı seçilen Yılmaz,  partisinin 3 Kasım 2002 seçimlerinde aldığı oy oranı yüzünden görevinden istifa etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS