hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Influencer nedir, ne demek? Çağın mesleği İnfluencer’lar nasıl para kazanıyor?

  Influencer nedir, ne demek Çağın mesleği İnfluencer’lar nasıl para kazanıyor
  expand

  Son dönemde sıkça duyulan ınfluencer kelimesinin anlamı merak ediliyor. Özellikle sosyal medyayı yakından takip edenlerin bilgi sahibi olduğu ve karşılaştıkları Influencer ile detaylar araştırılıyor. Peki, Influencer nedir, ne demek? Çağın mesleği İnfluencerlar nasıl para kazanılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal medyada ve YouTube’da saniyeler içinde etkileşim sağlayan Influencer mesleği dönem dönem gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Günümüzün merak edilen meslekleri arasında yer alan İnfluencer, Türkiye’de de uzun zamandır etkisini sürdürüyor.

  INFLUENCER NEDİR, NE DEMEK?

  Influencer, kelime anlamıyla etkileyen kişi demektir. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan ve paylaşımlarıyla binlerce kişiye ulaşan Influencer adı verilir. İnfluencer’lar takipçilerinin satın alma kararlarında oldukça başarılı olan, bu nedenle markaların işbirliğinde bulundukları kişilerdir.

  Etkileyici pazarlama ya da özgün adıyla Influencing, sosyal etkiye sahip olan İnternet ünlülerinin onaylarını veya ürün yerleşimlerini içeren bir sosyal medya pazarlaması türüdür. Etkileyici içeriğe örnek olarak İnfluencer'ların potansiyel bir alıcının rolünü oynadıkları veya üçüncü şahıslar olarak yer alabilecekleri referans reklamlar gösterilebilir. E-ticaretin olmazsa olmazı sosyal medya ağlarında, birçok marka Influencer’lar ile çalışıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Influencer nedir, ne demek Çağın mesleği İnfluencer’lar nasıl para kazanıyor

  INFLUENCER’LAR NASIL PAZAR KAZANIR?

  Bir kimsenin İnfluencer olabilmesi için sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde ve doğru olarak kullanması gerekir. Kişi kendi alanında uzman olduğu göstermelidir. Bir kişinin Influencer olmasındaki en önemli nokta erişim noktalarıdır. İnfluencer’ların takipçilerinin de beğeni ve yorumları talep edilir ve ürünün pazarlanması sağlanır.

  İnfluencer olmanın ilk yolu başta da söylenildiği gibi sosyal medya platformlarında paylaşım yapmaktır. Kendilerinin iyi olduğu ve sevdikleri alana dair yapılan paylaşımlarını sürekli olarak devam ettirmeliler. Bu alanlara ilgi duyan kişileri zaman içinde toplayarak belirli bir kitle kazanmalıdırlar. Influencerlar farklı yöntemler kullanarak gelir elde eder.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow