Son Dakika

Rusya: Twitter'ı gerçekten kapatabiliriz!

Rusya: Twitter'ı gerçekten kapatabiliriz!

Rusya: Twitter'ı gerçekten kapatabiliriz!

Rusya Kitlesel İletişim ve Bilgi Teknolojileri Denetleme Kurumu Roskomnadzor Basın Danışmanı Vadim Ampelonsky "Eho-Moskvı" radyosuna verdiği röportajda, Rusya'da Twitter'in gerçekten kapatılabileceğini kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ampelonsky, "Twitter yetkilileri Roskomnadzor'un talimatlarını yerine getirmeyi reddediyorlar. Böylelikle sosyal paylaşım sitesinin kapatılması kaçınılmaz hale geliyor" diye konuştu.

26 Şubat'ta bazı ikazlarda bulunduklarını ifade eden Ampelonsky, "Sadece Suriye hakkında yorumlar yapılan ve cesetlerin resmi bulunan Rusça sayfa silindi. Bunun dışındaki talimatlarımız yerine getirilmiyor. Bir tweetin kapatılması tüm Rusya'da sitenin kapatılması anlamına geliyor" dedi.

Amerikan paylaşım sitesi Twitter'in yasalara uymadığını ve Rusya hükümetinin talimatlarını görmezden geldiklerini ifade eden Federasyon Konseyi Bilgi Politikası Komisyonu Başkanı Ruslan Gattarov, "Twitter, Rusya Federasyonu yasalarını ihlal etmeye devam ediyor" dedi.

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev kendi Facebook sayfasından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Sosyal paylaşım sitelerini kullanan biri olarak, hem siteler hem de kullanıcılar Rusya'nın yasalarına uymak zorundalar. Ancak konuyla ilgisi olan devlet yetkililerinin arada kafalarını çalıştırmaları ve sosyal paylaşım sitelerini kapatacaklarını bildiren röportaj vermemeleri gerek."