Twitter Vine'ın fişini çekme kararı aldı

Twitter Vine'ın fişini çekme kararı aldı

Bir dönem sosyal medyanın vazgeçilmezi olan Vine, Twiiter’ın yaptığı açıklama tarihe gömülüyor. Peki popüler içerik üreticilerinin durumu ne olacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Vine, kullanıcılara kısa videolar çekme imkanı veren bir platform olarak çıkmış ve kısa sürede çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Twitter’ın sahibi olduğunu şirket, neredeyse tüm ülkeler tarafından benimsenmiş hatta günlük yaşamın bir parçası olmuştu. İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen uygulama, adeta YouTube gibi birçok kişinin önünü açmıştı. Vine fenomenleri öyle tanınır hale gelmişti ki gerek dünyada gerekse ülkemizde birçok diziye ve filme konuk olmuşlardır. Öyle ki içlerinden bir grup Beyaz Saray’a bile davet edilmişti. Böyle bir ivme yakalayabileceğiniz bir uygulamanın bir anda kapatılma kararı alması tüm teknoloji dünyasını şaşırttı. Son dönemlerde kötü bir gidişat içinde olsa da, kimse böyle bir kararı tahmin etmiyordu. Bu kararı Medium’daki blogunda paylaşan Vine, tüm içerik üreticilerine teşekkür etti. Firma popüler içerik üreticilerinin tüm sorularını yanıtlayacağını belirse de, akıbetleri ne olacak halen muamma.


WhatsApp görüntülü sohbet özelliği hazır!


Eski videolara erişebileceğiz


Eskiden oluşturulan içeriklere uygulama kapansa bile erişilebileceğimizi belirten firma, kullanıcılarına ve içeriklerine verdiği önemi şöyle gösterdi:


“Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS