Youtuber Orkun Işıtmak polise hakaret iddiasıyla ilgili Instagram’dan açıklama yaptı

Youtuber Orkun Işıtmak polise hakaret iddiasıyla ilgili Instagram’dan açıklama yaptı

Orkun Işımak’ın polis memurlarıyla girdiği diyalog esnasında güvenlik güçlerine küfür ettiği iddia edilen videoların Youtube’da peş peşe yayınlanmasının ardından ünlü fenomenden açıklama geldi. Geçtiğimiz haftalarda da benzer videoların yayınlandığını hatırlatan Işıtmak, yayınlanan son videolardan bir tanesinin kendisine ait olduğunu itiraf etti. Instagram adresi üzerinden siyah bir fotoğraf paylaşarak yapılan açıklamada Işıtmak, videonun çekildiği dönemde 15-16 yaşlarında olduğunu belirterek pişman olduğunu dile getirdi.

Orkun Işımak’ın Gezi Parkı olayları esnasında çekildiği iddia edilen videoları sosyal medyanın gündemine oturdu. Işıtmak’ın videolarının kısa sürede birçok sosyal platformda yayılmasının ardından ünlü Youtuber 1 günlük süre içerisinde yaklaşık 35 bin abone kaybetti. Konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kalan Işıtmak, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Son yayınlanan videoları gördüm, haberim var. Bundan 2-3 hafta önce de yine bana benzediği iddia edilen birinin polislere küfür ettiği bir video yayınlanmıştı. Yine benzer bir şey yaşıyoruz.

Her zaman size karşı samimi ve dürüst oldum, bu sefer de farklı olmayacak.

Son videolardan bir tanesi gerçekten de bana ait. 15-16 yaşımda, gençlik heyecanımla etrafımdaki atmosferin de gazına gelip söylediğim saçma sapan bir ifadeyi içeriyor. Ama onun dışında da polisimize hakaret etmek, tehditler savurmak zaten haddim değil.

Aramızda ufakken yaptığı saçmalıklara bakıp utanmamış birisi varsa parmak kaldırsın. Ben 4 yıl önceki o davranışımdan dolayı pişmanım. Bana hiç yakışmadı, biliyorum, ama yıllar geçtikçe, yaşım ilerledikçe ve sağlıklı karar verebilir hale geldikçe böyle bir şey yaptığımı dahi unutmuşum.
Daha 15 yaşındayken yaptığım bir şeyin birtakım başka görüntülerle birleştirilmesinden doğmuş böyle bir polemikle gündeminizi işgal ettiğim için kötü sözlerimle incittiğim herkesten çok özür diliyorum. Ben bir siyasi figür değilim, tek amacım beni seven insanları eğlendirmek.

Bugüne kadar videolarımda saygı çerçevesi dışına çıkmamak ve iyi örnek olmak uğruna neler yaptığımı herkes bilir. Ben çizgimi bozmadan devam ediyor olacağım ve size layık olmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS