Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı yabancı kotası 27 dakikada doldu  

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı yabancı kotası 27 dakikada doldu  

Her yıl 50’ye yakın ülkeden yüzücüleri İstanbul Boğazı'nda buluşturan dünyanın en iyi açık su yüzme yarışı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 2018 etkinliği için 4 Ocak’ta açılan bin iki yüz kişilik yabancı ülke kotası, 27 dakikada tükendi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) “Herkes için Spor” temasıyla spor bilincini ve ahlakını geniş kitlelere ulaştırdığı ve bu yıl 30.sunu düzenleyeceği Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılmak için her sene olduğu gibi bu kez de olağanüstü bir ilgi yaşandı. Toplamda bin iki yüz kişiden oluşan yabancı ülke kotası 27 dakikada dolarken, Rusya geleneği bozmayarak kendine ayrılan 450 kişilik kotayı 13 dakikada tamamladı ve yarışa en yoğun ilgi gösteren ülke oldu. Yarışın resmi web sitesinde başvurular 4 Ocak 2018 günü saat 01.30’da açıldı. Hemen öncesinde sitede hazır olarak bekleyen 3 bin kişiden en hızlı şekilde başvurusunu tamamlamayı başaran 41 ülkeden bin iki yüz kişi yarışta yer almak için hak kazandı. Başvuranların 748'ini erkek, 452’isini kadınlar oluşturdu.


22 Temmuz 2018’de 30. kez düzenlenecek Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımına önemli katkılar sunan, bu eşsiz deneyimi yaşamak için dünyanın birçok ülkesinden katılımcının birbiri ile yarıştığı etkinlik, bu yıl 22 Temmuz'da 30. kez Asya’dan Avrupa’ya yüzmeye imkan verecek.


Dünyanın en iyi açık su yüzme yarışı Dünya Açık Su Yüzme Birliği’nin (WOWSA) her yıl dünyanın farklı yerlerindeki açık su yüzme organizasyonlarını üyelerinin oyları ile değerlendirdiği ve en iyilerini açıkladığı listede Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 2016’nın En İyi Açık Su Organizasyonu olarak gösterilmişti. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS