Barcelona'dan mülteciler için yardım kampanyası

Barcelona'dan mülteciler için yardım kampanyası

Milli futbolcu Arda Turan'ın da formasını giydiği İspanya'nın Barcelona Kulübü, Avrupa'ya gelen mültecilerele dayanışma içinde olduğunu göstermek için yardım kampanyası başlattı.

Katalan ekibinden yapılan açıklamada, Barcelona Vakfı ve Kızılhaç iş birliğiyle başlatılan kampanyayla, mültecilere maddi kaynak yaratmak, toplumun duyarlılığını sağlamak ve bu kişilerin Avrupa'ya entegresine yardımcı olmanın hedeflendiği bildirildi.


Kampanyanın ilk aşamasında, mültecilere maddi yardım sağlanabilmesi için Barcelonalı futbolcuların formalarının internet üzerinden açık artırmayla satışa sunulacağı, kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla ve takımın oynayacağı maçlarda bağışlar toplanacağı ifade edildi.


Kampanya hakkında basına bilgi veren Barcelona Kulübü'nün sosyal yardım projeleriyle ilgilenen bölümünün başkan yardımcısı Jordi Cardoner, "Bu, devamlılığı olacak bir projedir. Tüm Barcelona ailesinin buna katılmasını umuyoruz" ifadelerini kullandı.


Cardoner, Barcelona Kulübü ile sponsorluk anlamında bağlantısı olan tüm firmaların da kampanyaya dahil olduğunu duyurdu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS