hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pembe Top, Cansu Dere'nin elinden havalandı

  Pembe Top, Cansu Derenin elinden havalandı
  expand

  THY EuroLeague'in 2. haftasında Anadolu Efes, konuk ettiği İspanya ekibi Real Madrid'e 103-80 mağlup oldu. Anadolu Efes bu sonuçla ikinci maçından da mağlup ayrılırken, Real Madrid üst üste ikinci galibiyetine uzandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu arada mücadeleyi milli okçu Mete Gazoz ve Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı oyuncuları da salonda takip etti.

  Türkiye’de meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top, 10’uncu kez sahaya indi. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu Cansu Dere oldu. Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşmasında Pembe Top, hayat kurtaran erken tanı mesajını kadınlara bir kez daha hatırlattı. Anadolu Efesli sporcuların, projenin 10’uncu yılına özel hazırlanan forma ile sahaya çıktığı maç, Cansu Dere’nin Pembe Top ile yaptığı hava atışı ile başladı.

  Ayrıca Anadolu Efesli sporcular, projenin 10’uncu yılına özel olarak hazırlanan forma ile maça çıktı.

  Pembe Top, Cansu Derenin elinden havalandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Cansu Dere'den kadınlara çağrı

  Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Pembe Top Sahada projesine destek verdiği için mutluluğunu dile getiren başarılı oyuncu Cansu Dere, “Tüm dünyada her yıl 2 milyonu aşkın kadına meme kanseri tanısı konuyor. Tüm kanserler içinde meme kanseri Türkiye’de kadınlarda en çok görülen tür. Meme kanseri her 8 kadından birini etkiliyor ama erken tanı tedavi başarısında hayati rol oynuyor” dedi.

  Pembe Top Sahada projesi ile kadınları sağlıklarının takipçisi olmaya davet edebilme şansı olduğu için çok heyecanlı olduğunu paylaşan Cansu Dere, “En kıymetli varlığımız, sağlığımız ve onu korumak için yapabileceğimiz birçok şey var. Kadınlar için özellikle 40 yaşından sonra yılda bir kez mamografi çektirmek ve doktor kontrolüne gitmek bunların başında geliyor. Tüm kadınları basit ama hayat kurtaran bu adımı atmaya ve sevdikleri kadınları da teşvik etmeye çağırıyorum” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow