Son Dakika

Galatasaray ile Ekrem Memnun'un yolları ayrıldı

Galatasaray ile Ekrem Memnun'un yolları ayrıldı

Galatasaray ile Ekrem Memnun'un yolları ayrıldı

Galatasaray'da beklenen ayrılık gerçekleşti. Kadın Basketbol Takımı'nın koçu Ekrem Memnun ile yollar resmen ayrıldı.

Sarı-Kırmızılı kulüpte beklenen son gerçekleşti. Galatasaray ile Euroleague şampiyonluğu başta olmak üzere birçok zafer yaşayan Kadın Basketbol Takımı'nın koçu Ekrem Memnun ile yollar ayrıldı.

Yönetim cephesi ile Memnun kısa bir süre önce masaya oturarak, ayrılık kararını resmileştirdi.

2 yıldır Sarı-Kırmızılılar'la birlikte A Milli Kadın Basketbol Takımı'nı da çalıştıran Memnun, bundan böyle yalnızca milli takım antrenörlüğü görevine devam edecek.

Antrenörlük kariyerine başladığı Galatasaray'a, 2012 yılında geri dönen Ekrem Memnun, Sarı-Kırmızılılar'da tarihi başarılar elde etti.

Riekerink Sneijder'ı oynatmayabilir

2014 yılında Kadınlar Euroleague'i kazanarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Galatasaray, Ekrem Memnun yönetiminde o dönem Avrupa'nın en iyi takımı olarak lanse edilen UMMC Ekaterinburg'u yarı finalde yenerek finale gelmiş, finalde ise ezeli rakibi Fenerbahçe'yi mağlup edip, Avrupa'nın 1 numaralı kupasını kaldırmıştı.

Memnun ve öğrencileri aynı yıl içerisinde yine lig finalinde de Fenerbahçe'yi devirerek 14 yıl sonra Kadınlar Basketbol Ligi'nde şampiyonluk ipini göğüslemişti.

Geçtiğimiz yıl da Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, Ekrem Memnun yönetiminde 2 kez Lig zaferi yaşamıştı.