Beş parasız macera başlıyor

Beş parasız macera başlıyor

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce üniversite öğrencisini bir araya getiren bir seyahat macerası olan "Red Bull Can You Make It 2016" Türkiye'den 3 takımın katılımıyla bugün başladı.

50'den fazla ülkeden 165 öğrenci takımının yer aldığı yarışmada Türkiye'yi Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nden 3'er kişilik 3 takım temsil ediyor.


Yarışmanın startı Barcelona, Floransa, Berlin, Edinburgh ve Prag olmak üzere 5 Avrupa kentinden verildi. Yarışmacıların hedefi, en az 1000 kilometrelik bir yolculuğun ardından hedef olarak belirlenen şehirlere ulaşmak. Tabi bunu yaparken hiç para kullanmamak.


Yarışa başlamadan önce nakit paralarını, kartlarını ve cep telefonlarını teslim eden takımlar, beslenme, barınma, ulaşım ve diğer tüm ihtiyaçlarını ellerindeki Red Bull kutularını takas ederek karşılayacaklar. 1 hafta içinde hedefe ilk ulaşan ve en iyi macerayı yaşayan takım şampiyon olacak.


Macera görevleri de var 


Katılımcılar yolculuk boyunca kendilerine verilen macera görevlerini de bitirmeye çalışacak ve yaşadıkları her anı fotoğraf ve videolarla sosyal medya üzerinden paylaşacaklar. Puanlama ise kontrol noktalarında tamamlanan macera listesine ve sosyal medyadaki takipçi sayılarına göre yapılacak.


Yarışın en heyecanlı anları her akşam saat 22.00'de www.redbull.tv/canyoumakeit adresinden yayınlanacak. Ayrıca IOS ve Android işletim sistemleri için ücretsiz sunulan Red Bull tv uygulamasından da takip edilebilecek.


İşte Türk takımları 


Boğaziçi Üniversitesi: Egemen Yüzbaşı, Faik Altuğ Güzeloğlu, Pelin Toker.


Anadolu Üniversitesi: Gül Hıra Nur Tarhan, Selim Yazıcı, Turgut Anatürk


Özyeğin Üniversitesi: Batuhan Özkul, Doğra Dağlaraşar, Ezgi Öztürk

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS