Avrupa Atletizm Şampiyonası'na Polonya damgası

Avrupa Atletizm Şampiyonası'na Polonya damgası

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın beşinci gün akşam seansında Polonya 3 altın madalya aldı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de devam eden Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın beşinci gün akşam seansında kadınlarda uzun atlama, 400 metre, disk atma, 200 metre ve 4x400 metre, erkeklerde ise 800 metre ve 4x400 metre finalleri yapıldı.

Kadınlar 400 metrede Polonyalı Justyna Swiety-Ersetic 50.41'lik derecesiyle altın, Yunan Maria Belibasaki 50.45 ile gümüş, Hollandalı Lisanne de Witte 50.77 ile bronz madalya elde etti.

Kadınlar 200 metrede Büyük Britanyalı Dina Asher-Smith 21.89'luk dereceyle altın madalyanın sahibi olurken, Hollandalı Dafne Schippers 22.14 ile gümüş, vatandaşı Jamile Samuel de 22.37 ile bronz madalya kazandı.

Kadınlar uzun atlamada Alman Malaika Mihambo 6,75 metreyle altın, Ukraynalı Maryna Bekh 6,73 ile gümüş, Büyük Britanyalı Shara Proctor da 6,70 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar disk atmada olimpiyat ve dünya şampiyonu Hırvat Sandra Perkovic 67,62 metreyle altın, Alman Nadine Müller 63 metre ile gümüş, vatandaşı Shanice Craft da 62,46 ile bronz madalya elde etti.

Kadınlar 4x400 metrede Malgorzata Holub-Kowalik, Iga Baumbart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz ve Justyna Swiety-Ersetic’ten oluşan Polonya Milli Takımı 3.26.59'luk dereceyle altın madalyaya uzandı.

Elea Mariama Diarra, Deborah Sananes, Agnes Raharolahy ve Floria Guei'nin yer aldığı Fransa 3.27.17 ile gümüş, Zoey Clark, Anyika Onuora, Amy Allcock ve Eilidh Doyle'den oluşan Büyük Britanya ise 3.27.40 ile bronz madalyada kaldı.

Erkekler 4x400 metrede Dylan Borlee, Jonathan Borlee, Jonathan Sacoor ve Kevin Borlee ile mücadele eden Belçika, 2.59.47’lik dereceyle altın madalya kazandı.

Rabah Yousif, Dwayne Cowan, Matthew Hudson-Smith ve Martyn Rooney'den oluşan Büyük Britanya 3.00.36 ile gümüş, Oscar Husillos, Lucas Bua, Samuel Garcia ve Bruna Hortelano'nun yer aldığı İspanya da 3.00.78'lik dereceyle bronz madalyanın sahibi oldu.

Erkekler 800 metrede Polonyalı Adam Kszczot 1.44.59'luk süresiyle altın madalyaya uzanırken, İsveçli Andreas Kramer 1.45.03 ile gümüş, Fransız Pierre-Ambroise Bosse de 1.45.30'luk derecesiyle bronz madalya aldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS