Can Özüpek 3 adım atlamada finale kaldı

Can Özüpek 3 adım atlamada finale kaldı

Avrupa Atletizm Şampiyonası erkekler 3 adım atlamada milli atlet Can Özüpek finale kaldı.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın 4. gün sabah seansında, erkekler 3 adım atlama ve 4x400 metre elemeleri yapıldı.

Erkekler 3 adım atlama elemelerinde milli sporculardan Can Özüpek A grubunda, Necati Er ise B grubunda Necati Er yarıştı.

İlk hakkında 16,66 metre, ikinci hakkında 15,91 metre atlayan ve üçüncü hakkını pas geçen Can Özüpek, grubunda 3'üncü, genel sıralamada ise 5'inci olarak finalde mücadele etme hakkı kazandı.

Necati Er ise ilk hakkında 16,04 metre, ikinci hakkında 15,96 metre, üçüncü hakkında da 16,26 metre atlayış yaparak grubunda 10'uncu, genel sıralamada ise 18'inci sırada yer aldı ve elendi.

Erkekler 3 adım atlama finali, 12 Ağustos Pazar günü TSİ 20.55'te başlayacak.

Öte yandan, erkekler 4x400 bayrak yarışı elemelerinde Abdullah Tütüncü, Yavuz Can, Akın Özyürek ve Batuhan Altıntaş’dan oluşan Türk Milli Takımı, ikinci seride koştu. Elde edilen 3.07.83’lük dereceyle seride 7'inci, genel sıralamada ise 13'ncü olan milli takım, finale kalamadı.

Özlem Kaya ve Kıvılcım Sağlam elendi

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar çekiç atmada Kıvılcım Sağlam ve kadınlar 3 bin metre engellide Özlem Kaya finale yükselemedi.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 4. gün sabah seansında kadınlar çekiç atma ve kadınlar 3 bin metre elemeleri yapıldı.

Kadınlar çekiç atma elemelerinin B grubunda yarışan Kıvılcım Sağlam ilk hakkında 62,72 metre, ikinci hakkında 66,86 metre, üçüncü hakkında da 68,10 metre atarak grubunda 9'uncu sırada kaldı.

Genel sırlamada 14'üncü olan Kıvılcım, final vizesi alamadı ve elendi.

Milli atlet Özlem Kaya da 3 bin metre engellinin ilk serisinde yarışarak 9,50,80'lik derecesiyle serisinde 13'üncü oldu.

Genel sıralamada 26'ıncı sırayı elde eden Özlem de finale çıkamadı ve şampiyonaya veda etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS