Dalgalarda heyecan İstanbul Boğazı'nda yaşandı

Dalgalarda heyecan İstanbul Boğazı'nda yaşandı

BMW Bosphorus Sailing Fest, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Borusan Otomotiv sponsorluğunda 14 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda beşinci kez gerçekleştirildi.

Tüm yelken severlere açık tek etkinlik olma özelliğini taşıyan 5. BMW Bosphorus Sailing Fest’ e bu yıl IRC sınıfları ve yelken tutkunları olmak üzere toplam 116 takım katıldı.

Yarış start almadan önce boğazın farklı noktalarında gerçekleştirilen kitesurf gösterisi ise bu görsel şölene damgasını vurarak, renkli görüntülere sahne oldu.

Sinan Sümer ve ekibi Arçelik Alize takımı ile IRC sınıflarında genel klasman birincisi olarak, BMW Özel Ödülü’nü kazanırken, Almanya Maisach’daki BMW Driving Academy’deki güvenli sürüş eğitimine gitmeye hak kazandı. Yelken Tutkunları sınıfında ise genel klasman birincisi RUFFLES FARR 25 ile Şükrü Sanus ve ekibi oldu. RUFFLES FARR 25 bu sonuçla TYF trofesini almaya hak kazandı.

Ayrıca bu yıl BMW Bosphorus Sailing Fest’e ilk kez katılan BMW Joy Sailing Team, Erce Demirtaş ve ekibi, gazeteci Rahşan Gülşan, DJ Doğuş Cabakçor, Vice Dünya Şampiyonu Bora Kozanoğlu, Moda Editörü Ceylan Atınç, Serbest Dalış Türkiye Rekortmeni Şahika Ercümen, Haber Spikeri Murat Güloğlu IRC 1 sınıfında ikinci oldu.

BMW, tüm dünyada olduğu gibi Borusan Otomotiv ile Türkiye'de de yelken sporuna destek vererek spora olan tutkuyu her geçen yıl arttırmayı hedefliyor.

TÜM SINIFLARIN SONUÇLARI

IRC 0

1.BORUSAN RACING ÇILGIN SİGMA - UĞUR TARIK GÜL
2.BOLD - KAYA DİNAR
3.ENKA CHEESE - LEVENT PEYNİRCİ

IRC 1

1. TURKCELL FENERBAHÇE 1 - EREN ÖZDAL
2. JOY SAILING TEAM - ERCE DEMİRTAŞ
3. PUPA FIFTY FIFTY - CENK TEKKAYA

IRC 2

1. ARÇELİK ALİZE - SİNAN SÜMER
2. BOND - SERHAT DOMANİÇ
3. LOGO - SERDAR ÖNER

IRC 3

1. TÜPRAŞ ALİZE - ANIL BERK BAKİ
2. SEK ALİZE - MERT GÜRPINAR
3. UN RORO ELECTRON - CEM GÖZEN

IRC 4

1. BEKO ALİZE - HÜSEYİN AKÇA
2. ADA PUPA ADRENALİN - MURAT GÖKÇEN
3. HEDEF YELKEN 8 - EDİZ ÖNEN

YELKEN TUTKUNLARI – A KLASMANI

1.DODO - ZEKERİYA AYDIN
2.CANTABILE - ORHAN AYDOĞAN
3.WEST LIFE - LEVENT UZUNÖZ

YELKEN TUTKUNLARI – B KLASMANI

1.MİKRO YAZILIM CENOA - TARKAN AKDOĞAN
2.GARANTİ EMEKLİLİK CENOA - CEM DENİZ NAMLI
3.JÜPİ - BATUR KÜRÜZ

YELKEN TUTKUNLARI – C KLASMANI

1. PETEK LOJİSTİK - GEZCEM - CEM YILMAZ
2. LACİVERT - CENK FIRAT
3. RİSUS - ZAFER DEDEOĞLU

YELKEN TUTKUNLARI – D KLASMANI

1. RUFFLES FARR 25 - ŞÜKRÜ SANUS
2. GUARANA GLOBİT - SERDAR ÜNSEL
3. MASS - ADİL SELÇUK BALKAYA

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS