hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Akif Üstündağ'dan Fenerbahçe ve Galatasaray'a teşekkür

  Mehmet Akif Üstündağdan Fenerbahçe ve Galatasaraya teşekkür
  expand
  KAYNAKAA

  Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off final serisinin üçüncü maçının ardından Fenerbahçe ile Galatasaraylı oyuncuların sergilediği fair play davranışıyla ilgili iki kulübe teşekkür ederek, "Ülkemizin, camiamızın, halkımızın buna ihtiyacı vardı." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Galatasaray ve Fenerbahçe fair-play'e aday gösterilecek

  Üstündağ, yaptığı açıklamada, Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynanan ve Fenerbahçe'nin şampiyonluğuyla sonuçlanan maçın ardından düzenlenen ödül töreninde, basın mensuplarına yan yana fotoğraf vererek büyük övgü toplayan oyuncuları kutlayarak, "Voleybol, Türk sporu adına böyle bir öncülük yaptıysa ne mutlu bize. Özlediğimiz, olması gereken tablo. Her müsabaka sonrası, özellikle 'Üç büyükler' arasında oynanan maçların sonunda böyle bir tablo görmek bizi sevindiriyor." diye konuştu.

  Başkanlığa getirildiği TVF Olağan Genel Kurulu'ndaki söylemlerinden birinin "camiada dargınlık, küskünlük bırakmayacağız" olduğunu vurgulayan Üstündağ, "(Bunu başarabilirsek ne mutlu bize) Demiştik. Bunlardan birine vesile olduysak ne mutlu bize. Şahsım adına bu olaya öncülük yaptık ve kulüplerimiz de bizi kırmadı. Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi, teknik ekibi, oyuncuları hepsine teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu, Galatasaray'ın ikinciliğini kutluyorum. İnşallah bundan sonra diğer branşlarda da bu tür görüntüler sergilenir. Basketbolda müsabaka bile oynanmadı ama biz voleybolda bunları yaşamak istemiyoruz. Dünkü tablonun daha da ilerisine gitmek, daha güzel şeyler yaşatmak istiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkan Üstündağ, bu fair play davranışının ödül alması gereken bir tablo olduğunu sözlerine ekledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow