hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Merve Akpınar Türkiye Hentbol Şampiyonası’na neden katılamadı?

  Merve Akpınar Türkiye Hentbol Şampiyonası’na neden katılamadı
  expand
  KAYNAK DHA

  Hentbolcu Merve Akpınar ve takımının maddi imkansızlıktan dolayı Türkiye Hentbol Şampiyonası’na katılamadıkları iddialarına ilişkin olarak takım antrenörü Bayram Kaplan, ‘’Gidemememiz tamamen prosedürün, bazı öğrencilerin izin belgelerini getirmeyi unutmasından kaynaklandı. Merve için ‘Velisi izin vermedi' deniyor. Hayır böyle bir şey yok. Merve'nin daha çok yıpranmasını istemiyorum’’ dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Sen kızsın, şort giyemezsin diyerek beni dışladılar" açıklamasıyla gündem olan genç hentbolcu Merve Akpınar ve takımının maddi imkansızlıklar nedeniyle Hentbol Türkiye Şampiyonası'na katılamadığı iddialarını yalanlayan Güneşin Çocukları Gençlik ve Spor Kulübü Kurucu Başkanı ve Antrenörü Bayram Kaplan, şampiyonaya katılamama sebeplerinin bazı öğrencilerin veli izin belgelerini teslim etmeyi unutmasından kaynaklandığını söyledi.

  Kaplan, "Velilerin izni var ama bazı çocuklarımız bu izin belgelerini teslim etmeyi unutmuşlar. Zamanında teslim edilmediği için kafileyi bir yere götüremeyiz. İzin belgesi olduktan sonra biz kafileyle yola çıkacaktık. Servisimiz belirlenmiş, valilik onayımız çıkmıştı. Çocuklarımızın yurtta kalması için dilekçemizi vermiştik. 'Parasını karşılayamadılar' deniliyor. Biz dört tane deplasmana gittik, bunları karşılayabildik. Gidemememiz tamamen prosedürün, belgelerimizin eksikliğinden kaynaklandı. Belgelerimizi zamanında yetiştiremediğimiz için turnuvaya katılamadık. Durum bundan ibarettir. Velilere de izin veriyor. Sadece çocuk izni getirmeyi unutuyor" dedi.

  "MERVE'NİN VELİSİ İZİN VERDİ"

  Kaplan, olayın Merve Akpınar üzerinden yürütülmesinin yanlış olduğunu söyleyerek "Velisi izin vermedi' deniyor. Hayır böyle bir şey yok. Merve'nin daha çok yıpranmasını istemiyorum. Özellikle ben zaten diyorum ya bizim için bir sembol. Artık ismini bile bazen almak istemiyorum. Çünkü yıpranmasından korkuyorum çocuğumun, öğrencimin, sporcumun. Yani Merve, daha güzel yerlere sahip, tüm çocuklarımızın hepsi güzel yerlere gelecek. Ben inanıyorum. Niye biz bir olayı sadece bir çocuğun üstüne yıkalım ki? Bizim hedefimiz; eğitimli, iyi birer sporcu geliştirmek. Aynı şekilde ay yıldızlı forma için, ülke sporu için, hizmet edecek sporcuları keşfetmek ve bu yönde çalışmalar yapmak. Bundan sonra Yıldızlar Türkiye Şampiyonası var. Biz Yıldız Türkiye Şampiyonası'na katılmak isteriz. Belki orada da istediğimiz dereceyi elde edemeyebiliriz. Ama çocukların sık sık turnuvalara katılması gerekiyor" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayram Kaplan: Bakan Kasapoğlu’nun bize söz verip de tutmadığı bir açıklaması olmadı

  Bayram Kaplan, bir televizyon kanalına verdiği röportajın, bazı medya kuruluşları tarafından çarpıtıldığını ve hiçbir şekilde Bakan Kasapoğlu'yla ilgili bir demeç vermediğini belirtti. Kulüpler Arası Küçük Kadınlar Türkiye Hentbol Şampiyonası'na takımının katılamamasının Bakan Kasapoğlu'yla hiçbir alakasının bulunmadığını vurgulayan Kaplan, "Bakan Bey'in bize söz verip de tutmadığı bir açıklaması olmadı. Salon sözü var, onu da Şanlıurfa'ya geldiği zaman zaten tekrarladı. Bu da gerçekleşecek. Bakanımızın başka bir sözü olmadı, demeçlerim neden farklı yönlere çekildi, anlamadım. Çok şaşırdık ve üzüldük. Çocuklarımız da bu konuda çok üzüldü. Takımın Türkiye Şampiyonası'na gidememesinin Bakanlığımızla hiçbir alakası yok” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “ŞAMPİYONAYA KATILMAMAMIZIN SEBEBİ, VELİ İZİN BELGELERİNİ BAZI ÇOCUKLARIMIZIN UNUTMASIDIR”

  Antrenör Bayram Kaplan, Kulüpler Arası Küçük Kadınlar Türkiye Hentbol Şampiyonası'na katılmamalarının sebebini ise “Bu sürecin bu noktaya gelmesinin nedeni, veli izin belgelerini bazı çocuklarımızın unutmasıdır. Bu da doğal, ramazan ayındayız, unutulabilir. Zamanında bu izinleri yetiştiremediğimiz için de şampiyonaya katılamadık. Kafileyle şehir dışına çıktığınızda veli izin belgesi olması şarttır" cümleleriyle açıkladı.

  “ÇOCUKLARIMIZ KYK YURTLARINDA KALMAKTAN DOLAYI BÜYÜK MUTLULUK DUYUYOR”

  Seyahatlerde çocukların Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu anlatan Kaplan, "KYK yurtlarıyla ilgili velilerin endişe duyduğu yazıldı, ne alaka? Zaten daha önce gittiğimiz organizasyonlarda çocuklarımız yurtlarda kaldı. Hiçbir sıkıntı da yaşamadık. Sadece lise yurdunda mı, KYK yurdunda mı, otelde mi kalacaklar, bunun belirsizliği vardı. Bunu netleştirince velilere bilgi vereceğimizi söyledik. KYK yurtlarıyla ilgili velilerin hiçbir endişesi yok, tam tersi çocuklarımız burada kalınca çok mutlu oluyor. Bu yurtlarda kaldıklarında üniversitede önemli bölümlerde okuyan ablalarıyla kalıyorlar. Odalar, yemekler, temizlik çok güzel. Veliler asla tedirgin değil, sadece nerede kalacaklarını öğrenmek istiyorlar. Bazen KYK yurtlarında yer kalmayabilir, 47 takım, 600-700'e yakın sporcu var. Belki de dolacaktı odalar. Endişe buydu" şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, ÇOCUKLARIMIZIN DAHA İYİ GELİŞMESİ İÇİN BAKANLIĞIMIZIN TALİMATIYLA HENTBOL KURSLARI AÇTI”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Kasapoğlu'na destekleri için teşekkür eden Kaplan, "Bakanımızın maddiyatla ilgili bize verip de tutmadığı biz söz yok. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, çocuklarımızın daha iyi gelişmesi için Bakanlığımızın talimatıyla hentbol kursları açtı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, bizim çocuklarımızın aynı okulda, aynı sınıfta ders görmesini sağladı. Bunlar büyük destekler değil de nedir? Bize büyük destek veriyorlar. Biz güzel bir şeyin peşindeyiz. Çocuklarımızın eğitimini yaparken sporla da uğraşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Lütfen sözlerimizi farklı yerlere çekmesinler. En başta bundan çocuklarımız etkileniyor ve yıpranıyor." diyerek sözlerini tamamladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow