Ramil Guliyev serisinde birinci olarak 200 metrede finale kaldı

Ramil Guliyev serisinde birinci olarak 200 metrede finale kaldı

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede milli atlet Ramil Guliyev, finale yükseldi.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen şampiyonanın ikinci gün akşam seansında piste çıkan Ramil Guliyev, erkekler 200 metre yarı finalinde birinci seride yarıştı.


Londra'da geçen yıl düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli atlet Ramil Guliyev, 20.33'lük derecesiyle serisini birinci sırada tamamlayarak finale kaldı.


Erkekler 200 metre final yarışı, yarın TSİ 22.05'te yapılacak.


10 bin metre


Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 10 bin metre finalinde milli atlet Yasemin Can 5'inci oldu.


Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen şampiyonanın ikinci gün akşam seansında kadınlar 10 bin metre finali koşuldu.


Yasemin Can, 32.34.34'lük derecesiyle yarışı 5'inci sırada tamamladı. Milli atlet, 2016'da Amsterdam'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda aynı kategoride altın madalya kazanmıştı.


Kadınlar 10 bin metrede İsrailli atlet Lonah Chemtai Salpeter, 31.43.29'luk derecesiyle altın madalyanın sahibi olurken, Hollandalı Susan Krumins 31.52.55 ile gümüş, İsveçli Meraf Bahta da 32.19.34 ile bronz madalya aldı.


Gülle atma


Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar gülle atma finalinde Polonyalı atlet Paulina Guba altın madalya kazandı.


Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen şampiyonanın ikinci gün akşam seansında kadınlarda gülle atma, erkeklerde ise uzun atlama, disk atma ve dekatlon finalleri yapıldı.


Kadınlar gülle atmada Polonyalı atlet Paulina Guba, 19,33 metrelik atışla altın madalyanın sahibi olurken, Alman Christina Schwanitz 19,19 metreyle gümüş, Belaruslu Aliona Dubitskaya 18,81 metreyle bronz madalya elde etti.


Erkekler uzun atlamada Yunan Miltiadis Tentoglou 8,25 metreyle altın, Alman Fabian Heinle 8,13 metreyle gümüş, aynı dereceye sahip Ukraynalı Serhii Nykyforov da bronz madalya aldı.


Erkekler disk atmada ise 68,46 metreyle Litvanyalı Andrius Gudzius altın, 68,23 metreyle İsveçli Daniel Stahl gümüş, 65,14 metreyle Avusturyalı Lukas Weisshaidinger de bronz madalya kazandı.


Erkekler dekatlonda 8 bin 431 puan toplayan Alman Arthur Abele altın, bağımsız atlet olarak yarışan Rus Ilya Shkurenyov 8 bin 321 puanla gümüş, Belaruslu Vitali Zhuk da 8 bin 290 puanla bronz madalyanın sahibi oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS