hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Semih Saygıner: Kore'de ülkemi temsil edeceğim

  Semih Saygıner: Korede ülkemi temsil edeceğim
  expand

  Bu yıl 69’uncusu düzenlenen ve sporun en iyilerini belirleyen Gillette & Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni, Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Ödül töreni öncesinde milli bilardocu Semih Saygıner, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu tarz ödül törenlerinin sporun ilerlemesi açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Semih Saygıner, “Böyle bir ödül törenine katıldığım için çok mutluyum. Spor her ülkede çok önemli. Bizim ülkemizde de çok önemli. Sporun ilerlemesi açısından da ödül törenleri çok önemli. Sporcuları ödüllendirmek, yüreklendirmek ve onları motive etmek çok önemli. Ben uzun yıllardır spor yapıyor olmama rağmen hala ödül almanın heyecanını sanki ilk defa alıyormuşçasına yaşayanlardanım. O yüzden çok önemli bir ödül töreni olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  “BİLARDO, TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI SPORLARINDAN BİRİ”

  Bilardonun Türkiye’deki en başarılı sporlarından biri olduğunu belirten Saygıner, “Sadece ben bireysel anlamda ve ülkesini temsil eden bir sporcu olarak değil demek ki altyapıyı da iyi kurmuşuz. Sporu da iyi sevdirmişiz. Burak Haşhaş gibi diğer genç arkadaşlarımız ülkemize başarılar getirmeye ve bayrağı devralmaya başladılar yavaş yavaş. Bu yaşta benim hala aktif kariyerimde ödül alabiliyor olmam onları da motive edecektir diye düşünüyorum. Bilardo, Türkiye’nin en başarılı sporlarından biri bence. Çok önem verilmesi gereken de bir spor dalı. Çünkü tam da bu yüzyılın içinde barındırması gereken barışı barındırıyor. Herkesi birleştiren bir tarafı var. Onun için çok önemsiyorum ben. Önemsediğim için de herhalde bu günleri gördük” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “KORE’DE HEM ÜLKEMİ TEMSİL EDECEĞİM HEM DE BİLARDOYA KATKI SAĞLAYACAĞIM”

  Kore Profesyonel Bilardo Ligi’ne transfer olarak orada hem Türkiye’yi temsil edeceğini hem de bilardo sporuna katkı sağlayacağını belirten Saygıner, sözlerini şöyle noktaladı:

  “Keşke ülkemizde de profesyonelce oynanan bir spor dalı olsa. Maalesef amatör kalıyoruz. Bunun altını çizdim ben röportajlarımda. Bence çok güzel bir yere gidiyorum. Aynı zamanda Kore’de hem ülkemi temsil edeceğim hem de bilardoya katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Uluslararası değil aynı zamanda önümüzdeki yıllarda bu spora gönül veren tüm gençlerin de motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum böyle bir transferin. Oradan da iyi haberler getiririm diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten motivasyonum çok yüksek. Umarım başarılı sonuçlar getiririm.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow