Senkronize yüzme düette madalya gelmedi

Senkronize yüzme düette madalya gelmedi

1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) senkronize yüzme düet kategorisi finalinde Türkiye'yi temsil eden Defne Bakırcı ve Mısra Gündeş, 11. oldu.

Bakü Su Sporları Merkezi'nde yapılan kadınlar senkronize yüzme düet kategorisi finalinde yarışan milli sporcular Defne Bakırcı-Mısra Gündeş ikilisi, 145,9531'lik derecesiyle 12 sporcu arasında 11. sırada yer aldı.


1. Avrupa Oyunları madalya sıralaması


Rus Valeriya Filenkova-Daria Kulagina çiftinin 169,0568 puanla altın madalya kazandığı kategoride, Avusturyalı Anna-maria Alexandri ve Eirini-marina Alexandri ikilisi 162,8395 puanla gümüş, Yana Nariezhna-Yelyzaveta Yakhno çifti ise 161,6500 puanla bronz madalya elde etti.


Oyunların akşam seansında Türkiye, senkronize yüzme takımlar kategorisi finalinde yarışacak.


Kanoda da madalya yok


1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) Türkiye'yi erkekler kano branşında temsil eden Gabor Bozsik, final yarışında 16. oldu.


Mingeçevir'de düzenlenen kano müsabakalarında, K1 1000 metre kategorisinde mücadele eden Gabor Bozsik, 3.37.402'lik derecesiyle B Grubu finalinde 7'nci, toplamda ise 16. sırayı aldı.


K1 1000 metre finalinde Alman Max Hoff, 3.28.205'lik süresiyle altın madalyaya ulaştı. Portekizli Fernando Pimenta 3.28.421'lik zamanıyla gümüş, parkuru 3.28.863 ile tamamlayan Danimarkalı Rene Holten Poulsen ise bronz madalya elde etti.


Kanoda madalyalar


1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) kano branşındaki 5 disiplinde madalyalar sahiplerini buldu.


Mingeçevir'de düzenlenen kano müsabakalarında madalya kazanan sporcular şöyle:


 


- Erkekler


 K1 1000 metre:


1. Max Hoff (Almanya)


2. Fernando Pimenta (Portekiz)


3. Rene Holten Poulsen (Danimarka)


 


C1 1000 metre:


1. Sebastian Brendel (Almanya)


2. Martin Fuksa (Çek Cumhuriyeti)


3. Attila Vajda (Macaristan)


 


K2 1000 metre:


1. Zoltan Kammerer-Tamas Szalai (Macaristan)


2. Max Rendschmidt-Marcus Gross (Almanya)


3. Vitaliy Bialko-Raman Piatrushenka (Belarus)


 


C2 1000 metre:


1. Aliaksandr Bahdanovich-Andrei Bahdanovich (Belarus)


2. Alexey Korovashkov-Ilya Pervukhin (Rusya)


3. Peter Kretschmer-Michael Müller (Almanya)


 


- Kadınlar


K4 500 metre:


1. Macaristan


2. Almanya


3. Polonya


Sutopunda mağlubiyet


1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) erkekler sutopunda Türkiye, Karadağ'a 11-6 yenildi.


Sutopu Arena'da oynanan mücadelede C Grubu'ndaki 3. maçına çıkan Türkiye Sutopu Milli Takımı, Karadağ'a 11-6 mağlup oldu.


Türkiye'nin gollerini Berk Alkan (3), Berke Can Yalçın (2) ve Eray Turan kaydetti.


Bu sonuçla Türkiye, grubundaki 3. maçtan da mağlubiyetle ayrılarak puan çıkaramadı ve sonuncu oldu. Yunanistan 9 puanla birinci, 4'er puanlı takımlardan averaj farklıyla Hırvatistan ikinci, Karadağ ise üçüncülüğü elde etti.


Milliler, diğer gruplardaki maçların oynanmasının ardından klasman maçına çıkacak.


Voleybolda galibiyet


 1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) mücadele eden Türkiye Kadınlar Voleybol Milli Takımı, A Grubu'ndaki ikinci karşılaşmasında İtalya'yı 3-0 yendi.


Milliler, Crystal Hall'da oynanan ve 1 saat 13 dakika süren karşılaşmanın setlerini 25-16, 25-10 ve 25-17 kazanarak ilk galibiyetini aldı.


"Filenin Sultanları" gruptaki ilk maçında Polonya'ya 3-2 yenilmişti.


Türkiye, oyunlardaki 3. maçında, 17 Haziran Çarşamba günü Belçika ile karşılaşacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS