Hakan Çalhanoğlu Euro 2016'da olmayabilir

Hakan Çalhanoğlu Euro 2016'da olmayabilir

FIFA'nın Alman ekibi Bayer Leverkusen'de forma giyen Hakan Çalhanoğlu hakkında yürüttüğü soruşturmanın, oyuncunun Trabzonspor ile 2011 yılında yaptığı bir sözleşmeden kaynaklandığı bildirildi.

Bayer Leverkusen Kulübünden yapılan açıklamada, FIFA ile milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun şu anda bir anlaşmazlık içinde bulunduğuna işaret edilerek, bunun arka planında Hakan’ın 17 yaşındayken Trabzonspor ile imzaladığı bir sözleşme olduğu belirtildi.


Sözleşmede, Hakan'ın 2012-2013 sezonundan itibaren Trabzonspor'da forma giymesi gerektiği ancak milli futbolcunun söz konusu dönemdeki kulübü Karlsruher ile bordo-mavili ekip arasında gerekli anlaşmaya varılamadığından transferin gerçekleşmediği ifade edildi.


PSV 'taraftarından' utandı


Soruşturmanın birkaç ay süreceği, Hakan Çalhanoğlu’nun herhangi bir kısıtlama olmadan futbol oynayabileceği kaydedildi.


Açıklama şöyle:


"FIFA ve Leverkusen'in futbolcusu Hakan Çalhanoğlu hukuki bir itilaf içerisindedir. Olay, Türkiye Süper Ligi takımlarından Trabzonspor ile Hakan Çalhanoğlu arasında imzalanan bir anlaşmayla ilgilidir. Hakan Çalhanoğlu, 17 yaşında, reşit değilken 2012-13 sezonundan itibaren Trabzonspor'da oynayacağına dair sözleşme imzalamıştır. Ancak bu transfer Hakan Çalhanoğlu'nun o dönemdeki kulübü Karlsruhe ile Trabzonspor anlaşamadığı için gerçekleşmemiştir. Süreç, daha birkaç ay devam edecek ve Hakan Çalhanoğlu futbol oynamaya devam edecektir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS