F1 İtalya GP ne zaman, saat kaçta? Formula 1 İtalya Grand Prix hangi kanalda?

F1 İtalya GP ne zaman, saat kaçta? Formula 1 İtalya Grand Prix hangi kanalda?

F1 İtalya GP ne zaman, saat kaçta? Formula 1 İtalya Grand Prix hangi kanalda?

F1 İtalya GP için sıralama turları yapıldı, yarışlar sonucunda Red Bull takımından Max Verstappen’in ilk sırada başlayacağı kesinleşti. Peki, hız tutkunlarının heyecanla beklediği F1 İtalya GP ne zaman, saat kaçta? 53 turla yarışılacak olan Formula 1 İtalya Grand Prix hangi kanalda?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 14. ayağı İtalya Grand Prix'sine Red Bull takımından Max Verstappen, ilk sırada başlayacak.

F1 tarihinde ikinci kez düzenlenen sprint yarışı, İtalya'nın Monza kentiyle aynı adı taşıyan 5,7 kilometrelik pistte 18 tur üzerinden gerçekleştirildi. İlk cepte başlayan Mercedes'in Fin sürücüsü Valtteri Bottas, 27 dakika 54.078 saniyelik derecesiyle sprint yarışında galip geldi.

Red Bull takımından Hollandalı Max Verstappen, liderin 2.325 saniye arkasında ikinciliği, McLaren'den Avustralyalı Daniel Ricciardo ise Bottas'ın 14.534 saniye gerisinde üçüncülüğü elde etti.

Sprint yarışını kazanan Bottas, aracının motorunda yapılan bir değişiklik nedeniyle ceza aldı ve "pole" pozisyonu hakkını kaybetti. Verstappen, Bottas'ın son sıradan başlama cezası almasıyla İtalya Grand Prix'sinde "pole" pozisyonunun sahibi oldu.

Yarışta ilk 3'e giren sürücüler, sırasıyla 3, 2 ve 1 puan kazandı. Organizasyonu daha heyecanlı hale getirmek için bu yıl üç etapta uygulanmasına karar verilen sprint yarışında alınan dereceler, İtalya Grand Prix'sinin grid dizilişinde geçerli olacak.

F1 İTALYA GP NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA? (FORMULA İTALYA GRAND PRİX)

İtalya Grand Prix'si 53 tur üzerinden koşulacak ve bugün TSİ 16.00'da başlayacak. Yarışlar S Sport, S Sport + ve İdman TV ekranlarından canlı izlenebilecek.