Son dakika... Koronavirüsle mücadelede Schumacher ümidi!

Formula 1’in unutulmaz pilotu Michael Schumacher’e uygulanan tedavi yöntemi, koronavirüs hastalarına da tatbik edilmeye başladı.Efsane pilot Michael Schumacher'e Fransız cerrah Philippe Menasche tarafından kök hücre nakli tedavisi uygulandığı ortaya çıkmıştı. (Skorer)

Doktor Phillipe Menasche, "Schumacher kök hücre tedavisine girdi. “Amaç Michael’ın merkezi sinir sistemini yenilemek " açıklamasında bulunmuştu.

Paris’te operasyonun gerçekleştiği hastanede görev yapan bir hemşire "Onun bakımıyla görevliyim. Bilincinin yerine geldiği konusunda sizi temin edebilirim" diyerek efsane pilotun hayranlarını heyecanlandırmıştı.

Schumacher’in iyileşmesine yardımcı olan bu öncü tedavi yöntemini kullanan doktor şimdi, bilimi koronavirüsle savaşta kullanıyor.

Profesör Philippe Menasche, kök hücre tedavisinin koronavirüs zatürresi ve koronavirüs iltihaplanmasının tedavilerine yardımcı olmak için geliştirildiğini söyledi.

Böylece Michael Schumacher’in tedavisinde kullanılan bu yöntem, bundan böyle Covid-19 hastalarının tedavisi için de kullanılacak.

Gerçekleştirilen tedavi yöntemini değerlendiren Profesör Menasche, “Çok güvenli” olarak nitelendirdiği tedavinin koronavirüste uygulanmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu çok güvenli. Covid ciddi iltihaplanma reaksiyonuna sebep oluyor, bu da ölüme sebep olabiliyor. Hücerelerin güçlü bir dokusu var ve bu iltihabi durumu azaltıyorlar.”

Schumacher’deki tedavi için ise ünlü beyin cerrahı “Bu hücreler beyin hasarından dolayı zarar görmüş hücreleri kurtarabilir. Sağlamlıklarıyla dokuların korunmasına yardımcı olurlar” dedi.

Michael Schumacher 2013’te Fransa Alpleri’nde geçirdiği kaza sonrası başına darbe alıp aylarca komada kalmasının ardından, geniş bir sağlık heyetiyle rehabilitasyona girdi ancak sağlık durumu hakkında net bilgiler almak mümkün olmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS