Abramovich'in Arsenal için gelip Chelsea'yi aldığı ortaya çıktı

İngiltere'de yayınlanan The Club adlı kitaba göre Rus milyarder Roman Abramovich'in Chelsea'den önce Arsenal'i almak istediği ortaya çıktı.Londra'dan bir kulüp satın almak isteyen Abramovich'in aklındaki takımın Arsenal olduğu ancak İsviçreli yatırım danışmanlarının yanlış yönlendirmesi üzerine bundan vazgeçtiği bilgisi kitapta yer aldı.Kitaptaki bilgilere göre danışmanlar Arsenal'in satılık olmadığını söylediği için Abramovich başka takımlara yöneldi. Ancak elde edilen bilgiye göre Arsenal o dönem satışa sıcak bakıyordu. Başkan Yardımcısı David Dein, 'Teklif gelse, satardık' diyerek büyük yanılgıyı ortaya çıkardı.

Arsenal olmayınca Tottenham ve Chelsea arasında tercih yapan Abramovich'in Tottenham'daki yolları beğenmediği ve bir Sibirya şehrine gönderme yaparak 'Burası Omsk'tan bile kötü' dediği belirtilen kitapta Abramovich'in Tottenham'dan vazgeçip Chelsea'ye yönlendiği belirtildi.

Kitaba ögöre Tottenham High Road'da Mercedes'iyle gezen Rus milyarder yollardan ve gördüğü manzaradan hoşnut kalmadığı için böyle bir karar aldı.

Wall Street Journal futbol yazarları Joshua Robinson ve Jonathan Clegg tarafından yazılan "The Sun on Sunday" adlı kitapta Abramovich'in önce Arsenal sonra da Tottenham'dan vazgeçip 2003'te 140 milyon pound'a satın aldığının altı çiziliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS