Advocaat'ı çıldırttı

Advocaat'ı çıldırttı

Advocaat'ı çıldırttı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turu rövanşında 2-0 kazandıkları Grasshoppers maçının ikinci yarısında daha iyi oynadıklarını söyledi. Hollandalı hoca, Grasshoppers'ın teknik direktörü Pierluigi Tami'ye kendi toplantısını uzun tuttuğu için tepki gösterdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zürih'teki Letzigrund Stadı'nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Hollandalı teknik adam, son 7 günde 3. maçlarına çıktıklarını belirterek, "Maçın ilk yarısında yeterince iyi değildik. Son 7 günde üçüncü maçımıza çıktık. Bazı oyuncularımızın yorgun olduğu görüldü. İkinci yarıda biraz daha hareketli, hızlı ve sert bir oyun sergiledik. İkinci yarıda daha sert oynadık. Devre arasında oyuncularımıza rakibimizin mevcut konsantrasyonlarını sonuna koruyamayacaklarını ve alan bırakacaklarını söyledik. Öyle de oldu." diye konuştu.

Alper Potuk'un kanatlardan ziyade orta sahada daha etkili olduğunu vurgulayan 68 yaşındaki teknik adam, "Tüm saygımla söylüyorum. Alper'in çok daha iyi oynaması gerekiyor. Orta sahaya geçince futbol oynamaya başladı diye değerlendirebiliriz. Kenarda iyi değildi. Göbekte daha iyi oynadı. Birçok oyuncumuzda bu tür durumu yaşadık." ifadelerini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe kaçıncı torbada?

Advocaat, taraftarlarının İsviçre'deki desteğine değinerek, "Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. Bu akşam kendi sahamızda gibi oynadık. Umarım pazar günü de onların desteğini görebiliriz. Buna ihtiyacımız var. Özellikle geçen pazar yaşadığımız kayıptan sonra bizi çok önemli bir maç bekliyor. Umarım stadımız dolu olur ve taraftarımızın desteğini arkamızda hissederiz." açıklamasında bulundu.

- Advocaat'tan basın toplantısı tepkisi

Basın toplantısının uzaması nedeniyle Grasshoppers Teknik Direktörü Pierluigi Tami'ye ve kulüp yetkililerine tepki gösterdi.

Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına ilk gelen Tami'nin konuşması yaklaşık 15 dakika sürdü. Advocaat, bu sürede toplantıyı salonda takip etti. Basın toplantısının ardından Grasshoppers Kulübü Basın Sorumlusu Soraya da Fonseca Tami'yi İsviçre'li gazetecilerle özel röportaj alanına aldı. 

Beşiktaş'ta patron çıldırdı

Özel röportaj alanının toplantı masasının yanında bulunması nedeniyle birkaç dakika daha bekletilince Hollandalı teknik adam, Fonseca'ya tepki gösterdi.

Advocaat, misafir takım olduklarını ve basın toplantısına ilk kendilerinin katılması gerektiğini belirterek, durumdan rahatsızlığını dile getirdi.