Son Dakika

Al Hilal koronavirüs nedeniyle AFC Şampiyonlar Ligi'nden diskalifiye edildi

A A

24.09.2020 - 10:00

İçerisinde Galatasaray'ın eski golcüsü Bafetimbi Gomis'in de yer aldığı 17 kişinin koronavirüs vakasına yakalandığı Al Hilal takımı, AFC Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Al Ahli maçına oynatabileceği oyuncusu olmadığı 9 kişi 2 yedek çıkmak istemesi nedeniyle turnuvadan diskalifiye edildi.

Al Hilal koronavirüs nedeniyle AFC Şampiyonlar Ligi'nden diskalifiye edildi

Koronavirüs salgını bunu da yaptı. Al Hilal takımında 17 futbolunun koronavirüse yakalanması nedeniyle, takımın AFC Şampiyonlar Ligi'nde Al Ahli ile oynayacağı maça çıkacak az futbolcusu kaldı. 

Kulüp, futbolcularının virüse yakalanmasından dolayı bu maçı ertelemelerini için Asya Futbol Konfederasyonu'na başvuruda bulundu ancak federasyon bu talebi ilginç bir şekilde kabul etmedi. 

Bunun üzerine dün saat 21:00'de oynanması gereken maça 9 kişi 2'de yedek çıkmak isteyen Al Hilal'e federasyon engeli geldi. Kurallara göre maç kadrosunda en az 13 kişinin yer alması gerekiyordu. 

Bu durumda maç iptal edildi ve Al Hilal takımı turnuvadan diskalifiye edildi. Bu kararın ardından Özbek ekibi Pakthor ve Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Ahli gruptan çıkan takımlar oldular. 

(Fanatik)