Ali Koç'tan Mustafa Cengiz'e esprili yanıt

Ali Koç'tan Mustafa Cengiz'e esprili yanıt

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç bir basın toplantısı düzenledi. Koç, hakem hatalarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in sözlerine de esprili bir biçimde yanıt verdi.

Toplantıda ilk olarak hakem kararlarıyla ilgili 9 dakikalık bir video izletildi. 

Ali Koç'un açıklamalarından başlıklar:

"Sezonun ilk yarısında aldığımız sonuçlara bir kılıf aramak amacında değiliz. Gündem değiştirmek için de burada değiliz. 1-2 hakem hatası sebebiyle bu toplantıyı düzenlemiyoruz. Yönetim olarak günü kurtarmak için burada değiliz. Ortada bir tesadüf yok. İyi bir devre arası dönemi yakalamış bir Fenerbahçe varken hakemlerin kasıtlı yaklaşımları olması bizi düşündürmekte ve kaygılandırmaktadır. Tek tek pozisyonları burada tartışmayacağım, genel fotoğrafa bakalım istiyorum."

"Kayserispor maçında hakemin gözlerine, vücut diline bakın. Maç bitince hakem orta sahada bekler biliyorsunuz. O maçta hakem oyuncularla beraber tünele girdi. Artık bir şey mi arıyordu bilmiyorum ama aradığını buldu."

"Her zaman bir konuya dikkat çektik. Sporda eşitlik, adalet ve güven duygusunun sağlanmasının marka değeri açısından önemine işaret ettik. İyi de oynasak kötü de oynasak buna özen gösterdik. Her zaman tek bir yüzümüz oldu. Gizli bir ajandamız olmadı. Hakemlere düdük astırma gibi bir isteğimiz olmadı. Federasyonumuzu ve kurullarımızı şartlar ne olursa olsun baskı altına almaya gayret etmedik. Buna olaylı Galatasaray derbisi de dahil. Tüm kulüplere sevgi saygıda kusur etmemeye özen gösterdik." 

Soru cevap kısmı

Ali Koç daha sonra gazetecilerin sorularına yanıtlamaya başladı.

Kulüpler Birliği'nin açıklamasıyla ilgili soruya Ali Koç "VAR teknolojisinin kullanıldığı ortamda bu kadar hata yapılıyorsa, teknoloji olmadan yapılan hataları siz düşünün. Bugüne kadar hakem konularına hiç girmedim. 'Benim tacım verilmedi' diyen bir kulüp değiliz. Fatih Terim'in açıklamasına katılmıyorum. Kurnazlık yapılıyor. Kulüplerin açıklaması bir kulübün talepleri neticesinde hakemlere düdük astırılması ne gibi sonuçlara sebep olacaktı. Buna dikkat çekilerek yapılmış bir açıklamaydı" yanıtını verdi.

Koç, MHK Başkanı'nın istifasıyla ilgili olarak ise "MHK eski başkanı, Trabzon maçı bardağı taşıran damla oldu dedi ama başka türlü okumak isterseniz, hakemlere 'Trabzon maçlarında hata yapmayın' mesajı da çıkabilir. Ayrılan MHK Başkanı ne zaman konuşsa, hep bir Galatasaray maçı sonrası oluyor. Olay son derece bilerek çarpıtılmıştır. MHK Başkanı değişmeliydi, değişti. Semih bey de açıkladı. 'Değişecek ama bizden bilmeyin' dedi" şeklinde konuştu.

"Yıldırım Demirören gibi tecrübeli az kişi var"

Ali Koç ayrıca "Yıldırım Demirören, profil olarak baktığımızda başkanlık için iyi bir profildir. Mevcut başkan kulüp tarafında 8 yıl, federasyon tarafında 8 yıl... Böyle tecrübeli az kişi var" diye konuştu.

Mustafa Cengiz'e yanıt

Mustafa Cengiz'in 'Fenerbahçe bizi 50 milyon liralık külfetten kurtardı' sözlerini de değerlendiren Koç, "Teşekkürü biz borçluyuz. Başkan nazik davrandı ama Serdar Aziz gibi bir oyuncunun bize bonservissiz geldiği için biz teşekkür ederiz. Böyle başka oyuncuları varsa seve seve ilgileniriz" dedi.

VAR sistemi

Koç, "VAR sistemimizin Yüzde 100 devamını istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS