Arda Turan'dan yardım çağrısı

Arda Turan'dan yardım çağrısı

Arda Turan'dan yardım çağrısı

Kahramanmaraş’ta Saat 04.17’de, 7.4 büyüklüğünde 7 km derinliğinde deprem meydana geldi. Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde bir çok il depremle sallandı. Kahramanmaraş sonrası Gaziantep'te de biri 6.6, diğeri 6.5 olmak üzere iki deprem meydana geldi. Deprem sonrası spor camiası da bölgede depremden etkilenenlere yardım için teyakkuza geçti. Arda Turan da yardım mesajı paylaşımı yapan sporculardan biriydi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde deprem olduğunu bildirdi. AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem saati 04.17 olarak kaydedilirken depremin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. AFAD depremin 8 ilde şiddetli şekilde hissedildiğini duyurdu.

DEPREM 10 İLİ VURDU

Deprem, Kahramanmaraş başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da hissedildi.

SOYLU: BU ULUSLARARASI YARDIM İÇEREN BİR ALARMDIR

Soylu, "Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır." demişti.

GAZİANTEP'TE 6.6 VE 6.5 OLMAK ÜZERE 2 DEPREM

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.4'lük depremin ardından, bir deprem de Gaziantep de hissedildi. Bölgede 04.28'de 6.6'lık bir deprem meydana geldi. Hemen ardından saat 04.36'da Nurdağı ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğü 6.5 olarak ölçülürken, sarsıntının derinliği 9.77 kilometre...

ARDA TURAN'DAN YARDIM ÇAĞRISI: İNSANLARIMIZIN YARDIMINIZA İHTİYACI VAR

Sosyal medya hesabından ilk önce 'Geçmiş olsun Türkiye' mesajı paylaşan Arda Turan, daha sonra İçişleri Bakanı Soylu'nun uluslararası yardım çağrısı sonrası bir mesaj daha paylaşarak şu sözlerle bir yardım çağrısında bulundu, 'Türkiye dördüncü seviye alarm durumu ilan etti. '4. seviye' alarm durumu, uluslararası yardım çağrısını kapsamaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde olup bu mesajı okuyanlar... Ülkemde depremde enkaz altında kalmış insanlarımızın kurtarılmak için yardımınıza ihtiyacı var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

(Fanatik)