Arda Turan'ın sözleşmesindeki tartışmalı madde

Arda Turan'ın sözleşmesindeki tartışmalı madde

Barcelona'da, yeni seçilecek kulüp başkanına, transfer edilen Arda Turan'ı Atletico Madrid kulübüne geri göndermesine imkan veren bir maddenin sözleşmeye eklenmesi tartışmalara neden oldu.

Barcelona kulübünün İdari Kurul'u Atletico Madrid ile vardığı anlaşma gereği, 34 milyon avro ve sezon içindeki başarılarına bağlı olarak değişen artı 7 milyon avroluk opsiyonla Arda Turan'ı transfer etti. Ancak, transfere karşı çıkılabileceği olasılığı düşünülerek, yeni başkanın Türk futbolcuyu Atletico Madrid'e geri göndermesine olanak tanıyan bir opsiyon sözleşme maddesine ekledi.

Barcelona kulübünün yaptığı yazılı açıklamada ve İdari Kurul'un başkanı Ramon Adell'in de gazetecilere söylediği maddeye göre 18 Temmuz'dan sonra Barcelona kulüp başkanı seçilecek aday bu transfere karşı çıkarsa Arda Turan'ı 20 Temmuz gecesi saat 24.00'te Atletico Madrid kulübüne geri satabilecek.

Ancak böyle bir durumda Barcelona kulübü 34 milyon avroya transfer ettiği Arda'yı Atletico Madrid'e geri verirken 3,4 milyon avro kaybedecek.

Arda Turan'ın transferine ilk olarak "yeni kulüp başkanı karar versin" diyerek karşı çıkan ancak pazartesi günkü toplantıda onay veren İdari Kurul Başkanı Ramon Adell, "Turan'ın transferi için daha fazla bekleyemezdik" dedi.

İspanyol basını, Adell dışında kuruldaki tüm üyelerin, teknik direktör Luis Enrique'nin talebi olmasından dolayı Arda Turan'ın transferine onay verdiklerini yazarken, bu durum karşısında istifa etmek istemeyen Adell'in, yeni kulüp başkanının 20 Temmuz gece yarısına kadar Arda'yı, Atletico Madrid kulübüne geri satma opsiyonunu sözleşmeye ilave ettirdiğini yazdı.

Barcelona kulübünün 18 Temmuz'da yapılacak başkanlık seçimlerinde 5 aday yarışırken, Arda Turan'ın hemen transfer edilmesini isteyen tek aday, son kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu olmuştu. Mevcut durumda en güçlü aday olarak gözüken Bartomeu, Arda'nın transferi için Atletico Madrid ve menajer Ahmet Bulut ile yapılan müzakereleri yürütmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS