hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aziz Yıldırım: Susan dilsiz şeytandır

  Aziz Yıldırım: Susan dilsiz şeytandır
  expand

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım kulübün aylık dergisine hakem hatalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beşiktaş'tan yeni transferlere imza töreni

  Aziz Yıldırım kulübün resmi dergisinde yazdığı yazıda hakemleri sert bir dille eleştirdi.

  Yıldırım, "Hakemler tarafından, lehine olan pozisyonlarda pozisyonun gereği olan kararlar verilmeyen, aleyhine olan pozisyonlarda ise pozisyon gereği olmayan kararlar çok kolaylıkla verilen, sistemli bir şekilde hak ettiği puanları elinden alınan Fenerbahçemizin haklarını savunmak için ifade özgürlüğü çerçevesinde yaptığımız açıklamalar nedeniyle, TFF kurulları tarafından emsal kararlardan farklı, olaya uygun olmayan, çoğunluk tarafından alınmış kararlar ile ağır cezalara çarptırıldığım malumunuzdur. Şunu baştan peşinen söyleyeyim: Hiçbir güç beni, canım kadar sevdiğim Fenerbahçe’nin haklarını savunmaktan alıkoyamaz. Yanlışı gördüğümüz yerde konuşuruz, uyarırız. Unutulmasın ki; haksızlık karşısında susan da dilsiz şeytandır." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Hakem de insandır hata yapar demesinler"

  Yıldırım kulüp dergisindeki yazısında, "Bizim isteğimiz; ligde şampiyonun hakemlerin yanlış kararları neticesinde değil, yarışma kurallarının herkese eşit şartlarla kullanılmasıyla, sahada futbolcuların akıttıkları alın teriyle belirlenmesidir" ifadesine yer verdi.

  Yazısında "Bize hiç kimse ‘hakem de insandır, onun da hata yapmaya hakkı var' demesin” şeklinde bir ifade kullanan Aziz Yıldırım, hakemliğin artık hobi olarak yapılmadığını ve bu işten ciddi paraların kazanıldığını söyledi. Yıldırım, hakemlerin yurt içi ve Avrupa'daki performanslarının da farklı olduğu görüşünü savundu.

  Yıldırım daha önce yaptığı çağrıyı yenileyerek devletin üst kademelerinden bu konuda destek istedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow