Aziz Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, açıklamalarda bulundu. Toplantının Beşiktaş - Fenerbahçe maçı özelinde olmadığını söyleyen Yıldırım, "Cüneyt Çakır bana göre hakem değil" dedi.'Bu bir Beşiktaş-Fenerbahçe maçı açıklaması değildir'
Türk futbolunda 6 haftadır hakemler açısından ciddi sıkıntılar yaşanmakta... Bu hatalar herkese yapılıyor. Bugün sadece Beşiktaş ve Bursaspor'a karşı oynadığımız maçlarla ilgili bir basın toplantısı değildir.
'Sorumlu TFF'

Bu gelinen noktanın sorumlusu TFF'dir. Rahmetli Hasan Doğan göreve ilk geldiğinde yaptığı iş, bu tür hakemlerin hakemlik hayatını bitimek oldu. Bu yapılan operasyondan sonra Türk hakemlerinden bir gelişme oldu ve olaylar azaldı.

'Şunun babası, şunun amcası'
Hakem camiasının içinde karışıklıklar var. Güç savaşı var. Bize haberler geliyor, "Şunun babası, şunun amcası bunu istiyor" diye... Hakemlerin ayda eline geçen para 40-50 bin TL'dir. Asgari ücreti biliyorsunuz. Biz Fenerbahçe'nin hakkı yendi diye bunu söylemiyoruz. Bunları geçtik biz. Bütün kulüplere hatalar oluyor. Bir, iki kulüp kollanıyor...
'Ullenberg maaşlı eleman'

Ullenberg diye bir hakem hocası getirildi. TFF'nin maaşlı elemanı... Onun sayesinde hakemler Avrupa'da maç alıyor. Koşu yapılıyor. Hakem sınavı geçemiyor ama derbi veriliyor.

'Üç senede üç kere değişti'

MHK'nin başkanı 3 senede 3 kere değişti. Siyasetten dolayı ya da kötü ölduğu için ben bilemem ama değişti. Hakemlerle gözlemciler ayrı kutuplarda olmalarına rağmen, iç içe geçtiler. Kötü maç yöneten hakeme gözlemci yüksek not veriyor ve hakem maçlara çıkmaya devam ediyor.

14 yıldır bu hakemlerin hocaları, mentörleri aynı... Duyuyoruz Oğuz Sarvan'ı... Ne yapar? Kötü maçlar devam ediyor.

'Cüneyt Çakır hakem değil'
Trabzon'da Cüneyt Çakır'ı da gördük. Ben hakem olmadığını söylüyorum. Ama herkes Avrupa'nın Türkiye'nin en iyi hakemi diyor. Trabzon en az berabere kalırdı.
'70 milyon euroluk transfer bir düdükle...'

Biz 70 milyon euroluk transfer yaptık. Bunun bir düdükle yok olmasına izin veremeyiz.

'Deniz Coban'ı takdir etmeliyiz'

Deniz Çoban'ı hepimiz takdir etmeliyiz. Bütün eski hakemler ona ateş püskürüyor. Neden? Çünkü dürüstçe çıktı hata yaptığını söyledi. Kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler her zaman tehlikelidir. Ama çıkça çıktı, söyledi. Onun için Deniz Çoban'ı tebrik ediyorum.

'Halis Özkahya için...'

Halis Özkahya için ise kuşkularım var. Bu hafta Markovic'e tekme atıldı. Görmedi. Bazı yazarlar "Dağıldı" diyor. Dağılsa bizim lehimize hata yapardı. Dağılmadı çünkü aynı hatalar devam etti. Kendisinde biriken, geçmişte olan bazı sıkıntılardan dolayı mı bize böyle davrandı... Geçen sezon Atiba'yı çizgiye bastı, basmadı diye oyundan attı.

'Hatalar olmasa...'

Bu hatalar olmasa Fenerbahçe 4-5 puanla lider olabilirdi. Biz konuşmadık. Kaos olmasın dedik. Mektup gönderdik. İşte ortada...

'Saha komiserine para ödemeyeceğim'

Şimdi TFF ne yapacak? Bu kulüplerle sorunu olan hakemleri temizleyecekler. Ali Palabıyık, Mete Kalkavan hata yapsın... Ama bize Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım'ı veriyorlar.

Türkiye'de Van Persie'ler, Diego'lar, Sneijder'ler, Eto'o'lar olmaz.

Buradan uyarıyorum. Saha komiseri oyuncunun yakasından tutamaz. Parasını ben ödüyorum. Zaten bundan sonra ödemeyeceğim.

'Milyon euroluk adam...'

Yeni sakatlanmış bir oyuncu betonun üstünde ısınamaz. 4. hakem Özgür Yankaya'ya da teşekkür ediyorum. "Isınabilirsin" demiş. Milyon euroluk adam betonun üstüne konan halıda mı ısınacak?

'TFF bunları araştırmalı'

Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır'dan dolayı ona daha iyi davranıldığı söyleniyor. Bunlar hep iddia. TFF'nin bunları araştırması lazım. Bunlar sıkıntılı olaylar.

'Ali Palabıyık'a niye derbi maçı verilmiyor'

Ali Palabıyık, tanımam etmem. Bizim maçı idare etti. Beşiktaş maçına da verildi. O zaman derbi yönetebilir. Bir gençleştirme yapılmalı. Ama yapılan hatalar da kamuoyuna dürüstçe söylenmeli. Onlar söylemeli...

'Nazikçe konuştuk'

Bugün çok nazikçe konuştuk. Başka şeyler de söyleyebilirdik. Yarın Akhisar maçına hakem atayacaklar. Biz pazar gününe kadar hakemle ilgil her şeyi söylersek, o adam maçı idare edemez. Daha fazla konuşmak istemiyorum. Herkesi uyarıyorum. Bütün kulüplere eşit ve adil olunsun. Bunu bekliyoruz. Eğer bu hatalar devam ederse, ne yapacağımızı bilemeyiz. Uzaya mı çıkacağız.

'Lig heyecanlı olsun diye...'

Ligin heyecanlı mı olması lazım yoksa hakedenlerin puanları mı kazansın? Lig heyecanlı olsun diye, biz puan mı kaybedelim?

'Beşiktaş sevinmesin'
Aziz Yıldırım Beşiktaş derbisi için de "Bir defa yendiler diye bu kadar sevinmesinler, bir maç kazandılar. Burada Beşiktaş'ı yeneriz şampiyon oluruz" ifadelerini kullandı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS