Barcelona'nın yıldızına hapis cezası

Barcelona'nın yıldızına hapis cezası
İspanya'da Lionel Messi ve Neymar'dan sonra Javier Mascherano hakkında da vergi kaçırdığı iddiasıyla yasal girişim başlatıldı. Arjantinli futbolcu Mascherano'nun 2011 ve 2012'de verdiği gelir vergisi beyanının elde ettiği imaj gelirlerini kapsamadığı ve maliyeden 1,5 milyon avro vergi kaçırdığı ileri sürüldü.

İspanyol Maliye'sinden 2011-2012 yıllarında yaklaşık 1,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan Barcelonalı futbolcu Javier Mascherano'ya, 1 yıl hapis ve 815 bin euro para cezası verildi.

Reklam gelirleriyle bağlantılı iki ayrı mali suçtan yargılanan ve geçmişte verdiği ifadesinde tüm suçlamaları kabul eden Mascherano'nun davası sonuçlandı. Barcelona'daki mahkeme, Arjantinli futbolcuya 1 yıl hapis ve 815 bin avro para cezası verilmesine hükmetti.


Mascherano'nun avukatı David Aineto, 1 yıllık hapis cezasının otomatik olarak dondurulup paraya çevrilmesini talep ederken, hakimin gelecek günlerde kararını vereceği belirtildi. Arjantinli futbolcunun 1 yıl hapis cezası yerine yaklaşık 21 bin 600 avro ödemesi bekleniyor.


Barcelona Başkanı'ndan Mustafa Koç mesajı


Hakkındaki soruşturma başlar başlamaz 1,5 milyon avroluk vergiyi hemen Maliye'ye yatıran Mascherano, bunun dışındaki 200 bin avroluk vergi cezasını da ödemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS