Başakşehirspor 'Kara Cuma'yı tamamen yanlış anlamış

Başakşehirspor 'Kara Cuma'yı tamamen yanlış anlamış

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, ABD'de ortaya çıkan ve birçok mağazanın indirime gittiği "Black Friday" (Kara Cuma) gününe tepki olarak "Cuma günü 'kara' değil, 'hayırlı'dır" sloganıyla Başakşehir Store'da indirime gitti. Ancak bu güne 'Kara Cuma' denmesinin nedeni tamamen farklı.

Xbox One projesinde kara cuma etkisi!


Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, bugüne özel, resmi mağazalarındaki tüm ürünlerde yüzde 25 indirim uygulandığı belirtildi.


İstanbul ekibi, kampanyasını sosyal medyada da "#CumalarHayırlıdır" hashtagi ile duyurdu.


ABD'de kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanan Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma günü "Black Friday" (kara cuma) olarak adlandırılıyor. Bugünde birçok uluslararası mağaza ürünlerinde indirime gidiyor.


Başakşehir kulübünün hatası


Ancak Başakşehir'in verdiği tepki olayın yanlış anlaşıldığını gösteriyor. Bugüne 'Kara Cuma' denmesinin nedeni insanların alışveriş için akın etmesi nedeniyle yoğun trafik nedeniyle hayatın aksamasına gönderme yapmak. Bu ismi bulan da Philadelphia'da yayın yapan bir gazete. Ayrıca özellikle son yıllarda bu alışverişler sırasında yaşanan kazalar da bu ismi pekiştirmiş. 


'Kara Cuma' indirimleri Türkiye'ye 'Efsane Cuma' olarak geliyor


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS