Fenerbahçe'nin özür bekleyen Beşiktaş'a yanıtı

Fenerbahçe'nin özür bekleyen Beşiktaş'a yanıtı

Beşiktaş kulübü, dün akşam oynadıkları Fenerbahçe derbisi sonrası bugün bir açıklama yaparak Onursal Başkan Süleyman Seba'ya edilen küfürler için Fenerbahçe'den özür beklediklerini belirtti. Fenerbahçe'nin yanıtı gecikmedi. Arkasından Beşiktaş bir açıklama daha yaptı.

Beşiktaş Kulübünden yapılan açıklama şu şekilde:


"Fenerbahçe ile oynadığımız derbi müsabakasında, Türk futboluna mal olmuş, herkes için ortak bir değere dönüşmüş olan Onursal Başkanımız merhum Süleyman Seba'ya edilen küfürler, başta Beşiktaş Camiası olmak üzere, tüm sporseverleri yaralamıştır.


Fenerbahçe Spor Kulübü yönetiminin, Süleyman Seba'nın manevi şahsında Beşiktaş Camiasından özür dilemesini bekliyor ve bunun tekerrür etmemesi konusunda gerekli önlemleri almasını talep ediyoruz.


Salih Dursun caddesi resmen onaylandı


Kulübümüz, Süleyman Seba'ya edilen küfürler nedeniyle, gerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), gerekse 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanun çerçevesinde bu konunun takipçisi olacaktır.


Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi


"Sarı Lacivertli ekibin web sitesinden Beşiktaş'ın talebiyle ilgili bir açıklama yapılırken fonda Aziz Yıldırım'ın Süleyman Seba'yla olan bir fotoğrafı kullanıldı.


Dün sahamızda oynanan ve takımımızın 2-0 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından, bugün Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı açıklama üzerine tarafımıza cevap hakkı doğmuştur.


Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı açıklamayı, dün sahamızda aldıkları mağlubiyeti kendi camialarına unutturma yönünde beyhude bir çaba olarak değerlendirmekteyiz.


Trabzonspor'a UEFA'dan rekor ceza gelebilir


Rahmetli Süleyman Seba, hem camiamız, hem de Türk Futbolu için hiçbir zaman unutulmayacak bir değerdir ve bu değer hiçbir tezahürat ya da söylemle zarar görmeyecek önemdedir.


 Ancak bahse konu açıklamaya imza koyanlar, Rahmetli Seba üzerinden hem başarısızlıklarının üzerini örtme gibi çirkin bir çaba içerisine girmekte, hem de sözde hassasiyetlerini kendileri hiçbir noktada göstermemektedirler. Bunun en çarpıcı ve yakın örneği ise, dünkü futbol maçından henüz 1 gün önce oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe Kadın Basketbol maçında, Başkanımız ve kulübümüze edilen, hem salondakilerin hem de televizyonları başında maçı takip edenlerin dakikalarca dinledikleri ağır küfürlere hiçbir tepki verilmemesi, bu durumdan adeta zevk alırcasına olaya seyirci kalmalarıdır. Beşiktaş’ın oynadığı tüm karşılaşmalarda, müsabaka kulübümüzle ilgili olsun ya da olmasın, Başkanımıza ve camiamıza edilen toplu küfürler tüm sporseverlerin bilgisi dahilindedir.


İlgili kulübe verebileceğimiz en faydalı tavsiye, yaşadığı dönemde kulübümüz kadar sahip çıkamadıkları Rahmetli Seba üzerinden kendi başarısızlıklarını örtme gayreti yerine, takımımızın aldığı haklı galibiyeti tebrik etmeleri ve yaratmaya çalıştıkları yapay gündemlerle kamuoyunu manipüle etme çabalarından bir an önce vazgeçmeleridir."


Beşiktaş'tan Fenerbahçe'nin yanıtına yanıt


Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde merhum Süleyman Seba'ya küfür edildiği açıklamasına yönelik, sarı-lacivertli kulüpten gelen cevaba karşılık verdi. 


Beşiktaş Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, Seba'ya maçın son dakikalarında koro halinde küfür edildiği kaydedilerek, "Fenerbahçe Kulübünden beklenen sureti haktan, Seba dostu görünümlü bu yönetimin utanması ve bu ayıbın telafisi yönünde adım atmasıydı. Ancak Fenerbahçe yönetimi yaptığı açıklama ile küfrü meşrulaştırmayı ve küfrü sahiplenmeyi seçmiştir" denildi. 

Açıklamada ayrıca, "Hiçbir sportif başarı, tribünlerde kin, nefreti desteklemenin ve rakiplerin sembol isimleri ve değerlerine küfretmenin kamuflajı olamaz. Yapılan açıklamadan sonra Fenerbahçe yönetiminin fair-play'den artık söz etmesi sadece bir yalandan ibarettir. Bu esef verici açıklamayı sahiplenen Fenerbahçe yönetimini vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS