Beşiktaş'ta başkanlık için en güçlü iki aday

Beşiktaş'ta başkanlık için en güçlü iki aday

Beşiktaş'ta dün yapılan yönetim kurulu toplantısından, olağanüstü seçimli genel kurul kararı çıktı. İstifa kararından vazgeçen Fikret Orman'ın seçimde aday olup olmayacağı henüz kesinlik kazanmadı. 20 Ekim'de yeni başkanını seçecek olan Beşiktaş'ta Çebi ve Adalı isimleri ön plana çıkıyor.

Beşiktaş'ta önceki gün kendisine yapılan yoğun eleştiriler sonrasında Başkan Fikret Orman, görevinden ayrılacağını açıklamıştı.

7.5 yıl sonra istifa kararı alan Orman, dün yönetim kuruluyla birlikte kulüp binasında yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından merakla beklenen kararı yönetim kurulu üyesi Deniz Atalay açıkladı.

Başkan Orman, istifa kararından vazgeçerken, mevcut yönetimin görevine devam etmesine ve 13 Ekim’de Olağanüstü Kongre yapılmasına karar verildi. Orman’ın yeniden aday olup olmayacağına daha sonra karar vereceği, çoğunluk sağlanamadığı taktirde ise kongrenin 20 Ekim’de yapılacağı bildirildi.

‘Başkanlığa devam ediyor’

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Deniz Atalay, “Olağanüstü seçimli bir genel kurul kararı aldık. İlk toplantımız 13 Ekim tarihinde olacak. Çoğunluk sağlanmazsa 20 Ekim olarak gerçekleşecek. Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun. Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü Başkanlığından istifa etmedi. Görevini bırakmadı. Başkanımızın başkanlığı devam ediyor. Böyle bir şeyi biz yönetim kurulu olarak kabul etmezdik, etmiyoruz. O da bizim isteğimizi kırmadı, görevinin başındadır” ifadelerini kullandı.

İki güçlü aday

Yapılacak yeni seçimde kimlerin aday olup olmayacağı şu an için resmiyet kazanmazken, kulislerde iki güçlü aday ön plana çıkıyor. Daha önce Başkan Fikret Orman’la uzun süre beraber çalışan ve 2. başkanlık görevini yürüten Ahmet Nur Çebi ile şu an Orman’ın yönetiminde yer alan 2. Başkan Serdar Adalı, aday olabilecek en güçlü iki isim olarak gösteriliyor.

(Fanatik)

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS