Bursaspor'da deprem

Bursaspor'da deprem

Ertuğrul Sağlam'ın görevden alınmasının ardından fırtınalı günler yaşanan Bursaspor'da Kulüp Başkan Vekili Mustafa Oran, görevinden istifa ettiğini, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Vardar, Hüseyin Akdemir ve Osman Malakçı'nın da istifa dilekçelerini kulübe sunduğunu açıkladı. Dört yönetici Başkan Recep Bölükbaşı'nı suçlayan bir de bildiri yayımladı.

Oran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dilekçesini kulübe hem faksla hem de elden gönderdiğini söyledi.

Mevcut yönetimle uyum sağlayamadığı için görevden ayrılmaya karar verdiğini belirten Oran, "Bursaspor'a bu süreçten sonra faydalı olamayacağımı düşünerek, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğimi belirttiğim dilekçeyi kulübe gönderdim" dedi.

Oran, Bursaspor Kulübü Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Asbaşkanı Mustafa Vardar, İdari Asbaşkanı Hüseyin Akdemir ve Federasyon Temsilcisi Osman Malakçı'nın da istifa dilekçelerini kulübe gönderdiğini kaydetti.  

Dört yönetici bir de bildiri yayımladı. Başkan Bölükbaşı'nın suçlandığı açıklama şöyle:

"Bu yazı pişmanlık ya da sadece basit bir istifa dilekçesi değildir. Aynı zamanda Yola beraber çıktığımız sayın Recep Bölükbaşı'na seslenişimizdir.

Her Bursaspor'lu gibi bizimde hedefimiz Bursaspor'a bir değer katmak, geleceğini daha da aydınlatmak, başarılara ve kupalara koşmak idi.Dolayısıyla tarafımıza teklif edilen bu görevi reddetmeyi hiçbir zaman düşünmedik, seve seve kabul ettik. Şampiyon olmuş bir camianın beklentilerinin ne kadar büyük olduğunu, elimizdeki oyuncuların ne kadar değerli olduğunu ve Stadyumun geleceğimiz adına önemli bir gelir kalemi olduğunun sizler gibi bizlerde farkındaydık. Bu bilinç ve bize vaad edilenler ışığında, teklif edilen görevi büyük bir onur ile kabul ettik. Bursa'da yaşayan ve Bursaspor'u destekleyen herkesin olduğu gibi bizimde yeşil beyaz hayallerimiz vardı.

Değerli Genel Kurul Üyelerimiz bize bu görevi lütuf ettiklerinde yaşadığımız heyecan kelimeler ile anlatılmazdı.Ancak Genel Kurul sonrası Bir tek kişi her şeye karar verdi. O da sayın başkanımız Recep Bölükbaşı idi. O tek başına bir yönetimdi. Keyfi davrandı. Seçilen yöneticileriyle değil, yetkisiz etkisiz isimlerle Bursaspor'u yöneteceğini sandı.Bu da yetmezmiş gibi kendi kafalarınca bir transfer komitesi kurdular ve bu üç kişi haricinde diğer Yönetim Kurulu Üyelerini dışarıda bırakacak şekilde kapıları kapattılar. İçerisinde bulunduğumuz Yönetim Kurulunca alınan kararlar bize SMS ile tebliğ edilmeye başlandı. Kapalı kapılar arkasında yapılan transferlerden üç, beş kişi haricinde kimsenin haberi olmuyordu.Elimizden gelen her türlü mücadeleyi göstermemize rağmen Yönetici olarak irademizin hiçe sayıldığı bu yapıda daha fazla kalmayı doğru bulmuyoruz. Gördüğümüz lüzum üzerine değil, bu tutarsızlıklar ve prensipsizlikler üzerine istifa ediyoruz.İstifa dilekçelerimizi bugün kulübe ayrı ayrı sunduk.

Bize devrim, değişim umuduyla oy veren, ancak zaman içinde tek kişilik bir yönetimin meydana getirdiği tüm olumsuzluklardan dolayı çok değerli BURSASPOR taraftarından ve delegelerinden ÖZÜR diliyoruz. "

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS