Çatalcaspor'dan Dersimspor açıklaması

Haftasonu oynanan Çatalcaspor-Dersimspor maçının skorbordunda Dersim isminin sansürlendiği ve XXXXXSpor şeklinde yazıldığı iddia edildi. Çatalcaspor iddialarla ilgili açıklama yaptı.Çatalcaspor: "Dersimspor da bizim"
Konunun basına yansıması üzerine açıklama yapan Çatalcaspor Kulüp Başkanı Hasan Gökçe, "Çatalcaspor her ne kadar bizim ise, Dersimspor da o kadar bizim. Bütün kulüpler bizim. Bu iddiaları kınıyorum. Maç oynanırken gerçekleşen elektrik kesintisinin ardından skorbordun dereceye girdiği birkaç dakikalık zaman diliminde böyle bir fotoğraf çekilip, dostluk ve kardeşlik dışı bir şekilde kullanılması bizleri spor camiası olarak üzmüştür. Tüm kayıtlar bizde mevcut. Çatalca'da insan ayrımı, memleket ayrımı yapılmaz" açıklamasını yaptı.
"Misafirperverliğimizi gösterdik"
18 Aralık 2016 Pazar günü oynanan Çatalcaspor-Dersimspor karşılaşmasında elektrirk kesintisinin ardından skorbord tabelasının fotoğraf çekilip gazetelere servis edilmesi ve akabinde çıkan haberler üzerine basın toplantısı düzenleyen Çatalcaspor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe, "Karşılaşma başlamadan önce konuk takımımız Dersimspor'un 500 kişi geldiği yönünde bize kulüp yöneticileri gelip bilgi verdi. Normalde 200 kişi alınabilmesine rağmen biz, gerek gözlemci ve gerekse temsilcinin yanında yaptığımız görüşmede, 15 kişi alınacak olan protokole bile 30 kişi alınmasını istedik. Sahaya girerken hem bizim takımımızın kaptanı, hem konuk takımımız Dersimspor'un kaptanı birbirlerine çiçek taktim etsinler diyen de biziz. Kısacası biz Çatalcaspor yönetimi olarak sanki kendi ilçemizin bir takımını ağırlarcasına misafirperverliğimizi ön plana çıkarttık. Bizim bu misafirperverliğimiz sadece Dersimspor'a yönelik değil ki! Biz bütün konuk takımlarımıza aynı misafirrperverliği gösteriyoruz" diye konuştu.
1 dakikalık elektrik kesintisi
Skorbordda Dersim isminin sansürlenmesine yönelik iddiaları da değerlendiren Çatalcaspor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe "Birinci saniye itibari ile tüm görüntüler bizde mevcut. Çatalcaspor ve Dersimspor kulüplerinin isimleri aynen yazıyor. Fakat hiçbir seyircinin dikkat etmediği bir anda 45. dakika'da elektriklerin gidip gelmesi sonrasında skorbord arıza vermiş. Arkadaşlarımız derhal olaya müdahale edip 46. dakikada skorbordu aynı şekilde düzenlemişler. Yani sadece bir dakikalık bir zaman diliminde birileri bu fotoğrafı çekmiş. Tabi bu konuda inanıyorum ki konuk takımımızın yöneticileri o bir dakikalık arızayı görmediler. Sadece bir dakika kadar kısa bir zaman. Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Mustafa Baltacı da bizler ile birlikteydi. Daha sonrasında ise 60. dakikalarda 5 dakikayı bulan bir elektrik kesintisi yaşandı. O zaman zaten skorbord komple kapanıyor. 90. dakikada bile iddiaların tam aksine Dersimspor'un ismi skorborda yazılı bir şekilde duruyordu. Ve bunlar bizim elimizde ispatlı" dedi.
'81 vilayetten vatandaşımızı bağrına basan bir ilçe'
Çatalcaspor'un hiçbir takımla bugüne kadar husumeti olmadığını ve olamayacağını da ayrıca belirten Hasan Gökçe, "Çatalca 81 vilayetten vatandaşımızı bağrına basan bir ilçe. Bizim ilçemizde kardeşlik, dostluk bağlarının ne kadar kuvvetli olduğu yine 81 vilayet tarafından da çok iyi bilinir. Çatalcamızda oturup Çatalcaspor ve Dersimspor karşılaşmasını izleyen Tuncelili kardeşlerimiz de bizimle birlikte idi. Bir daha tekrar ediyorum, spora fitne ve fesat sokmak isteyenler elbette olacaktır. Biz bunlara fırsat vermeyeceğiz. Dersimspor da diğer tüm kulüplerimiz de bizim dostumuzdur, kardeşimizdir. Elektrik kesintisi sonrası bir dakikalık bir skorbord arızasını bu dostlukları bozmak için kimseye malzeme yaptırmayız, yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.
Dersimspor polise çiçek verdi
Karşılaşma öncesi sahaya çıkan Dersimspor’lu oyuncular ellerindeki çiçekleri, taraftarı selamladıktan sonra, sahada görev yapan polislere verdiler. Saldırıları protesto bu şekilde eden Dersimspor’lu oyuncular trübinlerden büyük alkış aldılar.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS