'Cavcav ailesi paraya tenezzül etmez'

'Cavcav ailesi paraya tenezzül etmez'

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, babası olan önceki başkan İlhan Cavcav'ın kulübe kazandırdığı paraları yediğini yönündeki iddialara yanıt verdi. Oğul Cavcav, 'Cavcav ailesi paraya tenezzül etmez' dedi.

'nin en fazla hoca değiştiren kulübü ama ben bu yöntemin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bence başarı için bir hocayla uzun süre çalışılmalı. İlk zamanlar değişiklik yapma gereğini hissettik. Hocamızı gönderdik ama hata yaptık. Ümit hoca sevdiğim bir kişilik, sevdiğim bir karakter, futbolculuğuna da inanıyordum, hocalığına da güveniyorum. Rahmetli babamın zamanından beri kardeş gibiyiz."


Sezon öncesi transferleri Ümit Özat ile yaptıklarını, alınan oyuncuların da kaliteli ve kariyerli olduklarını dile getiren Cavcav, "Her hoca farklı düşünebilir. Transferleri Ümit hoca ile yaptığımıza göre oyuncuların güvenini yeniden sağlaması, tazelemesi için tekrar gelmesinin doğru olacağını düşündüm. İyi de yapmışız. Maç başkadır, idman başka. Transferler uzun süre oynamadı, Ümit hoca geldikten sonra devreye girdiler. Takıma fayda sağlayacaklarını da hep beraber gördük." diye konuştu.


"Bizi yıpratmasınlar"


Murat Cavcav, yeniden göreve getirdikleri Ümit Özat ile ağabey kardeş gibi bir konuşma yaptıklarını aktararak, "Hocamızın bilerek yanlış yaptığını kesinlikle düşünmüyorum. Ümit hoca düzgün kişilikli, karakterli biridir. Her şeyi kulüp içindir, hatta kulüpte yatıp kalkıyor. Bu kadar Gençlerbirliği'ni sever." değerlendirmesinde bulundu.


"Bizi yıpratmasınlar. Gençlerbirliği, köklü bir camia, Cumhuriyetimiz ile yaşıt bir kulüp." ifadesini kullanan Cavcav, şunları söyledi:


"Eleştirilerin haklı olduğunu düşünmüyorum. Her şeyden önce İlhan Cavcav Sezonu. Takımlarda başarılı, başarısız dönemler olabilir. Tamam 14 puanla bitirdik, iç açıcı bir durum değil ama ikinci yarı üst sıralara çıkabilecek kapasitede bir kadromuz var. Her şeyimiz mevcut. Protestolardan futbolcular etkileniyor. Bunu mantık dışı buluyorum. Tribüne gelen seyircilerimizin, taraftarlarımızın köstek olmak yerine takımı desteklemelerini bekliyorum. İlk dönem başarısız olmuş olabiliriz ama ikinci dönem böyle olacak diye bir kaide yok."


Ara transfer dönemi


Cavcav, ara transfer döneminde yurt içinden iyi futbolcu almanın mümkün olmadığını vurgulayarak, "Hiçbir takım iyi futbolcusunu devre arasında vermez. İyi oyuncu alabilmek için yurt dışına bakmak gerekiyor." diye konuştu.


Yapılacak transferin kadrodaki futbolculardan daha kaliteli olması gerektiğini dile getiren Murat Cavcav, "Görüştüğümüz 1-2 oyuncu var. Anlaşabilirsek transferi yaparız, olmazsa da mevcut kadromuzla yolumuza devam edeceğiz. Transfer yapmak için oyuncu almam." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS