Emre Belözoğlu: Aurelio takımımız için çok doğru karar

Emre Belözoğlu: Aurelio takımımız için çok doğru karar

Fenerbahçe'nin tecrübeli kaptanı Emre Belözoğlu, FB TV'de açıklamalarda bulundu.

Sarı-Lacivertlilerde kaptan Emre Belözoğlu, Fenerbahçe TV'de gündemi değerlendirdi.

Belözoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Kolay bir süreç değil. Hem ülkemiz için, hem dünya için, tüm meslek grupları için kolay bir süreç değil. Futbolcular için de kolay bir süreç olmadı. Futbolcular olarak karantina sürecini evimizde bireysel antrenmanlar yaparak geçirdik. Futbolcular olarak karantina sürecini evimizde bireysel antrenmanlar yaparak geçirdik. TFF'ye teşekkür ediyorum. Riva'da bize çok iyi karşıladılar. Önceliğimiz sağlığımız ve ailemizin sağlığıydı."
 
Pandemi süreci rahatladığında herkes maç yapabileceğimizi düşünüyor ama normal zamanda bile tatilimiz 3-4 hafta. İlk kez 6-7 hafta çalışamadık. Bunun dönüşü kolay değil, inşallah sakatlıklar olmaz. Herkes bilsin ki en iyi şekilde dönmek için gerekeni yapıyoruz.

Futbol hayatımızın merkezi, Fenerbahçe gönlümüzdeki en büyük takım ama önceliğimiz tabii ki sağlık oldu. Futbol ikinci planda kaldı. Evimizde çalışmalara başladık, sonrasında kulübümüze konsantre olduk. Bu süreçte her insanın önceliği doğal olarak ailesi oluyor

Bir oyuncumuzda pozitif sonuç geldi ama sonradan negatife döndü. Kulübümüz doğru adımlar attı, Sağlık Bakanlığı iyi bilgilendirmeler yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü çok yardımcı oldu, hepsine teşekkür ederiz.

Mevlüt Erdinç'in eşi küçük bir rahatsızlık geçirdi, hastanede eşiyle kalması gerekiyordu. Biz onu 3-4 gün burada değil de Samandıra'da ağırlıyoruz. Normalde eşi hastalandı diye hastaneye giden bir oyuncu, döndüğünde takımdan ayrı kalmaz ama bunlara dikkat ediyoruz.

Marco sayısız kupa kazanmış bir futbolcu formamız altında. Benim de kişisel olarak çok sevdiğim bir futbolcu. Marco farklı ülkeden anne babadan doğup milli takıma yükselen ilk futbolcu diye biliyorum ben. Yönetimin bu kararını çok doğru buluyorum. Kulübümüzün yapılanmasında rolü olacaktır. Hem yabancı dili var. Takımımızdaki İspanyolca konuşan futbolcularımız için de çok iyi oldu. Türkçe'si de gayet iyi. Gelecek planlarımızda önemli rolleri olacağını düşünüyorum. Umarım hayırlı olur.
 
Süreç öncesinde taraftarımızın çok da istemediği bir grafikteydik. Ne kadar kötü geçerse geçsin insanlar Fenerbahçe formasına öyle bağlılar ki bizi özlediklerini dile getiriyorlar. Bu bizim için çok değerli. Bunun değerini bilmemiz gerekiyor. Önümüzde Türkiye Kupası'nı kazanmak gibi gerçekçi bir hedefimiz var. Amacımız onu gerçekleştirmek. 

Sayısız isim gündeme geliyor. Farklı isimleri ortaya atıyorlar. Bunlar bizi üzmek isteyen insanlar. Bunlara fırsat vermemeliyiz. Kulübümüzü zaafiyete uğratıcak insanlara karşı birlik olmamız gerekiyor. Böyle iddialar gündeme geldiğinde resmi açıklamalara önem vermeli taraftarlarımız. Herkese cevap verebiliriz ama resmi olmadığı sürece, iddialara itibar etmemeli taraftarlarımız. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS