Ersun Yanal derbinin sürpriz adamını açıkladı

Ersun Yanal derbinin sürpriz adamını açıkladı

Teknik direktör Ersun Yanal, erteleme maçında karşılaşacak olan Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarını Lig TV'de yayınlanan Farklı Açı programında yorumladı. "Diego karşılaşmada her an bir sürpriz yapabilir" diyen Yanal, Sneijder için de "Maçta yapacağı hiçbir şey sürpriz değil. Golü, asisti, yapacağı çıkışı sürpriz değil" yorumunda bulundu.

 


Yanal'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:


Fenerbahçe için 4 isim


Fenerbahçe'nin en etkili olduğu yer, Volkan Şen, Nani, Diego ya da Alper, yani buradaki iki oyuncusu. Kanatlardaki iki oyuncunun performansına bağlı Gökhan ile Hasan Ali ya da oynayacak Şener ya da Caner'in performansı, yani maçı kanatlardaki 4 oyuncu belirleyecek.


"Diego sürpriz yapabilir"


Diego'yu ayrı geçiyorum, çünkü Diego'yu da iki yönlü oyuncu olarak oynatıyor. Ama Diego her an bir sürpriz yapabilir. Şut alabilir, ara pası verebilir, kilit pas verebilir. Ya da dönen bir ortanın ribauntunda şut atabilir. Onu farklı değerlendiriyorum. O bana göre sürprizdir.


"Oyunu belirleyecek olan..."


Mehmet Topal ya da Josef'in yapacağı bir duran top sonrası eylemi ya da dripling ile çıkarken kaptırılan bir top  ile yapacak eylem sürpriz bir eylemdir. Ama belirleyen oyunu, Volkan ve Nani'nin performansı ve Fenerbahçe'nin top rakibe geçtikten sonraki baskıları.


"Galatasaray sert savunma yapabilirse..."


Fenerbahçe top ayağındayken kaybedip, Galatasaray'ın çıkışında Galatasaray'dan kapacağı toplarla etkili olma ihtimalleri yüksek. Ama Galatasaray'ın Torku Konyaspor'unn olduğu gibi, sert savunma olan bir takım olabilirse, Fenerbahçe'ye karşı mücadele edebilirler.


"Top rakipteyken rahat oynatırlarsa..."


Donk oynayacak deniyor, Selçuk, Sneijder, Yasin, Podolski oynayacak. Özellikle burada başlayan, top rakipteyken yapacakları baskı ile oynatmayarak, bozabilirlerse o zaman hücumdaki etkinlikleri kabul ettirebilirler. Galatasaray top kendisindeyken oynamayı beceriyor. Top rakibe geçtiğinde eğer Fenerbahçe'yi rahat oynatırlarsa, bu müsabakaya ortak olma şansları yok.


"Sneijder sürpriz olmaz"


Derbi maçın sürpriz olmayacak oyuncuları var, bunlardan biri Sneijder. Onun bu maçta yapacağı hiçbir şey sürpriz değil. Golü, asisti, yapacağı çıkışı sürpriz değil.


"Souza ve Topal'ın yapacakları sürpriz"


Galatasaray takımında Yasin, sonuca yakın bir oyuncu. Fenerbahçe'de Hasan Ali'nin ya da Gökhan'ın yapacağı bir eylem sürpriz değil. Nani ya da Volkan ya da Fernandao'nun yapacağı eylem sürpriz değil. Fenerbahçe'de Souza, Topal ya da savunmadan bir oyuncunun yapacağı eylem sürpriz. Bunlara açık bir oyun.


"Galatasaray yüksek bir mücadele yapamazsa..."


Galatasaray'ın fiziksel üstünlüğünü oldukça ben de merak ediyorum. Onların bu motivasyonu oradaki performanslarına nasıl etki edecek, göreceğiz. Galatasaray'ın normal bir mücadele değil, biraz daha yüksek bir mücadele yapacağını, yapamazsa işlerinin çok zor olduğunu düşünüyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS