Eyüp Yeşilyurt kimdir, kaç yaşında, nereli? Eyüp Yeşilyurt'un hayatıyla ilgili bilgiler!

Eyüp Yeşilyurt kimdir, kaç yaşında, nereli? Eyüp Yeşilyurt'un hayatıyla ilgili bilgiler!

Eyüp Yeşilyurt kimdir, kaç yaşında, nereli? Eyüp Yeşilyurt'un hayatıyla ilgili bilgiler!

Geçtiğimiz günlerde Eyüp Yeşilyurt adaylığını resmen açıkladı. Bu açıklama sonrasında hayatıyla ilgili detaylar araştırılmaya başladı. Peki, Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a rakip olarak çıkan Eyüp Yeşilyurt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? İşte hayatına dair detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Taraftarlar ve futbolseverler tarafından Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Eyüp Yeşilyurt sorgulamaları hız kazandı. Adaylığını resmen açıklayan Eyüp Yeşilyurt, 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe kongresinde mevcut başkan Ali Koç ile yarışacak. Yeşilyurt, başkanlık çalışmalarıyla alakalı 7 Haziran Pazartesi günü bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Bu gelişmenin ardından Eyüp Yeşilyurt'un kim olduğu merak edildi.

EYÜP YEŞİLYURT KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Erdoğan Yeşilyurt'un yaptığı adaylık açıklaması şu şekilde:

Değerli Fenerbahçeliler;

Ben 1970 İstanbul Kartal Yakacık doğumluyum. Ticaretle uğraşan evli ve 3 çocuk babasıyım. 10 yaşında okul çıkışı Fenerbahçe maçlarına gelir stadın altındaki fırından pizza yer maça girerdik. Bu aşkla 40 yıl boyunca armanın peşinden yürüdüm.

'Fenerbahçe Sahipsiz Değildir sloganıyla çıktığımız bu yolda; Fenerbahçe ve zayıflık kelimelerini hiçbir şekilde görmeyeceksiniz. Fenerbahçe camiasında bölünme, ayrışma, kutuplaşma gibi yıpratıcı unsurların önüne geçeceğiz. Camiaya barış getireceğiz. Fenerbahçe'nin özellikle hayati kararlarda belirsizlik, kararsızlık ve yavaşlık yaşamasına sabrımız olmadığından ani ve etkili kararlar alacağız.

Hiçbir şekilde plansızlığa ve yolda değişen planlara anlayışımız yok, olmayacak. Fenerbahçe'yi temsil etmenin ağırlığını bilmeyen veya bu ağırlığı kaldıramayacak insanlara tahammülümüz yok. Güçlü ve cesur yönetim kuracağız. Kulübümüze geçmişte yanlış yapmış hiçbir yönetici, futbolcu, personel veya kişiyi her ne sebeple olursa olsun kulübümüzde görmeyeceksiniz.

Fenerbahçe siyasetinde değersizleştirme, karalama ve itibarsızlaştırma gibi eylem ve söylemlere izin vermeyen bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Fenerbahçe kongresine sorulması gereken konular hakkında bu yola başvurulmadan adım atılmasından, bunun yanında yönetenlerin karar vermesi, doğru bildikleri yoldan ilerlemeleri gereken konularda farklı kişi ve kişilerin etkisinin altında kalınmasından rahatsızız ve bunu değiştireceğiz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fenerbahçe'ye gerçek anlamda hizmet etmiş herhangi bir değerimize camia içinden gözüken çıkar odaklı toplulukların itibar suikastleri yapmasına izin vermeyecek kudrette bir yönetim olacağız. Kendi çıktığı yoldan sapmayan, fikirlerini yolda değiştirmeyen, kendi doğrularına inanan ve bu yolun sonunda da sonuç ne olursa olsun kongrenin karşısına geçip hesap verecek &güvenli ve güçlü bir yönetim olacağız.

Fenerbahçe'nin haklarını savunma konusunda ekranlarda esip gürleyen, süslü ve iddialı sloganlar sarf eden değil, arka planda iş bitiren, sonuç odaklı, vaatleri icraate dönüştürebilen güçlü bir yönetim olacağız. Kişisel ideallerini gerçekleştirmek isteyen değil, hangi konu olursa olsun mevcut konjonktüre uygun olarak Fenerbahçe'nin çıkarlarını koruyabilen bir yönetim olacağız.

Fenerbahçe'nin bütün ilişkilerinde ve eylemlerinde istikrarlı bir duruş ve Fenerbahçe'nin örf, adet ve geleneklerine uygun bir tavır dışındaki her şeyi reddediyoruz. Bu sebeple 2021 Yılı Fenerbahçe Spor kulübü seçimli olağan kongresinde başkanlığa adayız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EYÜP YEŞİLYURT