Fenerbahçe'de transfer formülleri

TFF Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin harcama limitine 16 milyon TL'lik bir ekleme yaptı. Ayrıca Victor Moses’ın ayrılığı da Fenerbahçe’nin elini rahatlattı. Miha Zajc da satılırsa yeni transfer Simon Falette’in lisansı çıkıyor. Ricardo Rodriguez için ise birden fazla oyuncunun gönderilmesi gerekiyor.Fenerbahçe, harcama limitinde henüz artıya geçemedi. Ancak eksi 20 milyon TL seviyelerine geldi. Bu hesaplamaya Inter'e gönderilen ve yarım sezonluk maaşından tasarruf edilen Moses dahil değil...

Moses'ın yaklaşık 1.5 milyon euroluk yarım sezon maliyeti olduğu düşünüldüğünde sıfıra oldukça yaklaşıldı.

Falette'in lisansının çıkarılabilmesi için harcama limitinde artıya geçilmesi gerekiyor. Oyuncunun yarım sezonluk 400 bin euro maaşının bulunduğu ve bu nedenle Moses dışında bir isim dahi gönderilirse Falette'in lisansının çıkarılabileceği ifade edildi.

Miha Zajc konusunda Brescia ile anlaşma çok yakın. Bu yeni gelişmenin ardından Adil Rami, Alper Potuk ve Mehmet Ekici gibi isimlerin gönderilmesi yeniden gündeme gelebilir. Bu isimlerin yarım sezonluk maaşından kurtulması halinde Fenerbahçe sol bek alabilir.

Yeteri kadar oyuncu gönderilirse, Fenerbahçe transferinde sona yaklaştığı Milanlı Ricardo Rodriguez transferini de açıklayabilir.

Bunun için 31 Ocak saat 18.00'e kadar vakti bulunuyor. Rodriguez transferi için sadece bir oyuncu göndermek yeterli olmayabilir.

Alman futbolcu Max Kruse için Real Betis iddiası ortaya atıldı. İspanyol basınında yer alan haberlere göre Bayer Leverkusen ve Leicester ile adı anılan Max Kruse için Real Betis de devreye girdi. 31 yaşındaki oyuncunun, Fenerbahçe yönetimine ayrılmayı düşünmediğini ilettiği öğrenildi. Kruse, "İyi bir hava yakaladık. Şampiyonluğa kenetlenmiş durumdayız. Bu havayı bozmak istemiyorum. Türkiye Ligi'nde şampiyonluk yaşamak, kariyer hedeflerimden biri" dedi. (Sabah)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS