Fenerbahçe'den flaş açıklama

Fenerbahçe'den flaş açıklama

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan 2015'te Fenerbahçeli futbolcular Trabzon'da yapılan silahlı saldırının şüpheli şahıslarının serbest kalmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:


"04 Nisan 2015 tarihinde futbolcularımızı ve teknik heyetimizi taşıyan takım otobüsümüzün Trabzon’un Sürmene ilçesinde silahlı saldırıya uğramasının ardından göz altına alınan şüpheli şahısları serbest bırakan Hakim Yusuf Aydemir, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından “Avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavlarında usulsüzlük yapıldığı” gerekçesiyle görevden alınmıştır.


Süper Lig fikstürü çekildi


Bahse konu şahsın, her ne kadar kafilemize yapılan hain saldırıyla ilgisiz bir konudan görevden alındığını öğrenmiş olsak da, adı geçen şahsın sosyal medyada kulübümüzle ilgili önceki yıllarda yaptığı çirkin propaganda içeren paylaşımlarına tarafımızca tesadüf edilmiş ve kendisinin görevden alınması, silahlı saldırıya dair yapılan soruşturma ve faillerin ortaya çıkarılması konusundaki endişelerimizi arttırarak bizi haklı çıkarmıştır.


Bu şahısla ilgili olarak HSYK ve Adalet Bakanlığı’na bugün itibariyle gerekli şikayetler kulübümüz tarafından yapılmıştır.


Kamuoyuna duyururuz."


Hakim Aydemir'den tekzip


Fenerbahçe'nin bu açıklamasıyla ilgili olarak Hakim Yusuf Aydemir bir tekzip metni yayınladı.


Metinde şöyle denildi: 


"Serbest bırakılan şüphelilerin serbest bırakılmasına ilişkin kararda, Hakim Yusuf Aydemir kararı incelemeye ve değerlendirmeye yetkili hakim değildir. Hakim Yusuf Aydemir'in söz konusu kararda imzası bulunmamaktadır. Kaldı ki şüpheliler hakkında serbest bırakma kararı vermeye yetkili mercii Trabzon Sulh Ceza Hakimliğidir. 


Ayrıca Fenerbahçe'nin açıklamasında konu edildiği gibi Hakim Yusuf Aydemir'e ait kendisinin kullandığı ve paylaştığı bir twitter hesabı ve içeriği aleyhe paylaşımlar olmamıştır.


Bu nedenle silahlı saldırıya dair yapılan soruşturma ve kovuşturma kapsamında faillerin ortaya çıkarılması konusundaki Fenerbahçe spor Kulübünün dile getirmiş olduğu bu kapsamdaki endişeleri yersiz ve mesnetsizdir. Tüm bu hususları ihtiva eden tekzip metni Fenerbahçe Spor Kulübüne gönderilmiştir" denildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS