Fethiyespor aklandı

Fethiyespor aklandı

PFDK, Fethiyespor'a Fenerbahçe ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçında "Yüce Atatürk" yazan tişört giymeleri nedeniyle ceza tayinine yer olmadığına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu
(PFDK), Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda yapılan Fenerbahçe maçı öncesi
seremoniye, üzerinde "Yüce Atatürk" yazan tişörtlerle çıkan Fethiyespor için ceza tayinine yer olmadığına karar verdi.


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da, "Ceza tayinine yer olmadığına yönelik karar, doğru karardır" dedi.Meclis'te gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıç, PFDK'nin, Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Fenerbahçe maçı öncesi seremoniye "Yüce Atatürk" yazan tişörtlerle çıkan Fethiyespor'a ceza vermediğinin anımsatılması üzerine, "bu tür yanlış anlaşılmaya müsait konularda disiplin kuruluna sevk edilirken de kamuoyunun bilgilendirilmesinde fayda gördüğünü" ifade etti.


Kılıç, şöyle devam etti: "Atatürk, toplumun ortak değerlerinden. Dolayısıyla Atatürk'e dayalı bir cezalandırma sevki toplumda farklı yorumlandı. Bu gibi yanlış algılara ya da anlaşılmalara fırsat ve zemin bırakmamak gerektiği kanaatindeyim. Kaldı ki Nelson Mandela ile ilgili olarak da bakıldığında o da Afrika'nın özgürlük savaşçısı, özgürlük devrimcisi. Bakıldığında bütün bir kıtayı etkileyen bir boyutu var. Atatürk'ün de geçen yüzyılda özgürlük peşinde koşan, özgürlüğünü arayan bütün toplumlar üzerinde çok olumlu tesir ve etkileri var. O nedenle PFDK'den çıkan ceza tayinine yer olmadığına yönelik karar, doğru karardır. Eğer TFF spor alanlarına bu tür mesaj içeren tişörtler ya da pankartlarla çıkılmasını arzu etmiyorsa gerek Süper Lig, gerekse PTT 1. Lig kulüplerinin başkanlarıyla bir toplantı yapabilirler, bir bilgilendirme yapabilirler. Burada iki yöntem geliştirilebilir; ya mesaj vermek isteyen kulüp önceden TFF'den izin alır ya da sonucuna katlanır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS