Fikret Orman'dan Şenol Güneş açıklaması

Fikret Orman'dan Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman canlı yayında Şenol Güneş ve Quaresma ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Bursaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Yayıncı kuruluş canlı yayınına bağlanan Fikret Orman hem Beşiktaş gündemi hem de Şenol Güneş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Şenol hoca sezon sonunda milli takıma gitmek isteyebilir, bunlar olağan şeyler"

"Daha evvel de anlattım, Bursaspor'dan geldi Şenol hoca, orada sözleşmesi bitti ve bitene kadar hiç görüşmemiz olmadı. Şu anda milli takım başında bir hoca var. 100. yılda Beşiktaş'ı şampiyon yapmış, saygı duyduğumuz Lucescu var. Beşiktaş galibiyetler kazanmış, iyi bir yoldayken, daha maç başlamamış, Şenol hoca oraya gitti, buraya geldi. Bunların konuşulmasını şık da bulmuyorum. Şenol hocanın sezon sonunda sözleşmesi bitiyor, benim de Mayıs ayında kongrem var. Bizim gündemimizde sezon sonundan sonrası yok. Şu anda Beşiktaş lige konsantre olmuş durumda. Sezon sonunda Lucescu ayrılır, Şenol hoca gitmek ister, bunlar olağan şeyler. Hatta şu anda da Şenol hoca sezon sonunda milli takıma gitmek istebilir, bunlar olağan şeyler. Olabilir mi? Olabilir. Şu anda böyle bir şey yok. "Bizim ne hocamızı göndermek, ne de ayrılma niyetimiz var. Sezon sonu geldiği zaman otururuz, hocamızla konuşuruz, şartları ortaya koyarız. Hoca beğenmeyebilir, milli takıma gidebilir, başka bir dünya kulübüne gidebilir, Şenol Güneş o kariyerde bir hoca."

"Şenol hocamız şu anda kalıyor, sezon sonunda görüşürüz"

"Biz bazı oyuncularımızla ayrılmak istiyoruz, oyuncular gitmek istemediği zaman kalıyorlar. Futbol dünyası böyle bir dünya. Herkes kontratlarının peşinde, Beşiktaş da kontrat gereklerini yerine getiriyor. Şenol hocamız şu anda kalıyor, sezon sonunda görüşürüz."

"Yeni bir heyecana başlamak istiyorum demesi gayet normal bir şey"

"Şenol Güneş'e sözleşme önerileceği açıklanmıştı?" sorusuna bşakan Fikret Orman, "Şenol hocamızı seviyoruz, kalmasını istiyoruz diye niyetini ortaya koyarak hocasını güçlendirme durumundadır. Bizim yaptığımız da odur. Bugüne kadar yapılan söylemler de öyledir. Şenol Güneş'e önereceğimizi söylediğimiz 3 senelik sözleşme teklifi, 5 senelik sözleşme teklifi, sürecin sonunda olacaktır. Hocamız Beşiktaş'ta kalmak isterse, o günün şartlarında oturur, konuşuruz. Lucescu giderse hocamızın milli takım hocası olması çok normal bir şey. Yeni bir heyecana başlamak istiyorum demesi gayet normal bir şey." ifadelerini kullandı.

"Quaresma'nın gitme durumu yok"

"Quaresma bizim kontratlı oyuncumuz. Şu anda Avrupa'da ve Orta Doğu'daki transfer sezonu geçti. Bir teklif gelirse değerlendiririz, gitmek isterse gidebilir. Kalmak isterse, zaten kontratı var, kalacaktır. Quaresma sembol olmuş bir oyuncu, git deme durumu yok."

"Beşiktaş iyi bir hava yakaladı"

"Beşiktaş iyi bir hava yakaladı, camia ve takımla beraber statta da iyi bir havası var. O da takımın performansına etki ediyor. Lige de iyi başladık."

"Bugün konuşulması gerekn Burak Yılmaz"

"Kagawa kendini ispat etmiş bir oyuncu. Ne olduğu, nasıl oynayacağı belli bir oyuncu, müthiş bir yetenek ama bugün asıl konuşulması gereken kişi, Burak Yılmaz diye düşünüyorum. Beşiktaş devre arası kampını iyi geçirdi, bugün konuşulması gereken konulardan biri de, savunmaya aldığımız Mirin. Vida ile birlikte çok iyi bir ekip haline geldiler, güven veriyorlar. Adriano ile birlikte performansları artıyor."

"Artık negatif enerji yok"

"2 sene üst üste şampiyon olunca camia alışmıştı. Galatasaray maçıyla şampiyonluğun kaçması üzüntü yaşattı, kulüp de biraz kötü gidince negatif enerji vardı. Ben maça gelince taraftarın pozitif ya da negatifliğini hissediyorum. Artık negatif enerji yok. 2 sene üst üste şampiyon olunca camia alışmıştı. Galatasaray maçıyla şampiyonluğun kaçması üzüntü yaşattı, kulüp de biraz kötü gidince negatif enerji vardı. Ben maça gelince taraftarın pozitif ya da negatifliğini hissediyorum. Artık negatif enerji yok."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS